لغو کنسرت‌های متالیکا به خاطر اعتیاد جیمز هتفیلد

موسیقی کوک| تور کنسرت‌‌های گروه متالیکا در استرالیا و نیوزیلند به خاطر رفتن جیمز هتفیلد، گیتاریست و خواننده ۵۶ ساله این گروه، به مرکز ترک اعتیاد، لغو شده است.

این گروه با انتشار یادداشتی در وب سایت رسمی خود از هوادارانش، به ویژه کسانی که مسیری طولانی سفر می کنند تا شاهد کنسرت این گروه باشند، عذرخواهی کرده است.

هتفیلد مدت‌ها است با اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی دست به گریبان است. با پخش داستان زندگی او در مستندی به نام «نوعی هیولا» در سال ۲۰۰۴، او تشویق شد به دنبال درمان برود. هتفیلد در سال ۲۰۱۷ گفته بود که پانزده سال است الکل و مواد را ترک کرده است.

گروه متالیکا می گوید پول بلیت‌ها را پس خواهد داد و امیدوار است به زودی به صحنه بازگردد.

متالیکا یک گروه موسیقی هوی متال آمریکایی است که در سال ۱۹۸۱ در شهر لس‌آنجلس فعّالیّت خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۸۱ اوّلین آلبومش با نام همگیشان را بکش منتشر شد. متالیکا تاکنون ۱۰ آلبوم استودیویی، ۳ آلبوم زنده، ۵ کار اضافه (Extended Play)،‏ ۲۴ نماهنگ و ۴۵ تک آهنگ منتشر کرده ‌است.

این گروه ۹ بار برنده جایزه گرمی شده ‌است. هر ۱۰ آلبوم این گروه  پی‌درپی در «رنکینگ بیلبورد ۲۰۰» از شماره یک کار خود را شروع کرده که این یک رکورد محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۸ متالیکا برنده جایزه معتبر پولار در سوئد شد.

متالیکا نخستین گروه هوی متالی است که برنده جایزه پولار می‌شود. آلبوم سال ۱۹۹۱ آن‌ها، بلک، بیش از ٢۵ میلیون نسخه در ایالات متحده و ۶۱ میلیون در سراسر جهان فروش داشته که  با این حساب پانزدهمین آلبوم پرفروش آمریکا است.

گروه با انتشار آلبوم آهنربای مرگ به فروش کلّی بیش از ٣۰۰ میلیون نسخه در جهان رسید. آنها در سال ۱۹۹۱ در اولین تور آلبوم بلک در مسکو رکورد پرجمعیت‌ترین کنسرت در کل دوران موسیقی راک را به نام خود ثبت کردند؛ کنسرتی که جمعیت آن به بیش از یک میلیون نفر رسید.