لوازم شخصی الویس پریسلی حراج می‌شود

لوازم شخصی الویس پریسلی، ستاره جاودانه موسیقی جهان در مزایده اینترنتی به فروش گذاشته خواهد شد.
موسیقی کوک| جواهرات، لباسها، قراردادهای کاری، و یک گیتار با امضای الویس پرسلی از جمله اقلامی هستند که در مزایده لوازم شخصی این ستاره جاودانه موسیقی به فروش گذاشته شده‌اند.
به گزارش آسوشیتدپرس، این کلکسیون شامل بیش از ۴۰۰ شیء است و در حال حاضر در «گریس‌لند»، خانه پرسلی در ممفیس تنسی نگهداری می‌شود.
سازمان اداره امور الویس پرسلی می گوید این مزایده، که از طریق اینترنت انجام می شود، بخشی از جشن «هفته الویس» است که هر سال در ماه اوت با تمرکز بر زندگی و دستاوردهای این خواننده و هنرپیشه فقید برگزار می‌شود و طرفداران او را از سراسر کشور به خانه او، که حال تبدیل به موزه شده است،‌ می‌کشاند.
اِلویس آرون پرسلی، خواننده و هنرپیشه آمریکایی بود. او به عنوان یکی از چهره‌های شاخص هنری سده بیستم شناخته می‌شود. به‌طور معمول از پرسلی با لقب «سلطان راک اند رول» یا به اختصار «سلطان» یاد می‌شود.
پرسلی از سال ۱۹۵۶ به بعد با اجرای ۴۵ ترانه با فروش بیش از یک میلیون نسخه و با بازی در ۳۳ فیلم سینمایی، به موفقیت اقتصادی رکورد شکنی رسید.
مرگ پرسلی در سن ۴۲ سالگی به محبوبیت و فروش موفق آثارش خاتمه نداد.
فروش بین ۶۰۰ میلیون تا یک میلیارد نسخه از آثار، نام او را در کنار گروه بیتلز و مایکل جکسون، در فهرست پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی قرار می‌دهد.الویس پرسلی، ملقب به «سلطان راک اند رول»، در ۱۶ اوت سال ۱۹۷۷  چشم از جهان فرو بست.