“مادرم ایران” و “بیروت” را ناکسوس منتشر می‌کند

موسسه بین المللی ناکسوس به زودی دو اثر مادرم ایران و بیروت اثر علی رهبری، رهبر ارکستر نام آشنای ایرانی را منتشر خواهد کرد.

به گزارش موسیقی کوک، علی رهبری ۸ اثر تازه‌اش را مدتی قبل، در قالب پوئم سمفونی  «مادرم ایران» برای انتشار جهانی در اختیار موسسه بین‌المللی ناکسوس، قرار داد تا  روانه بازارهای بین المللی موسیقی کند.

طبق اخبار دریافتی از سوی علی رهبری، شرکت ناکسوس  در نظر دارد همکاری خود را با این آهنگساز و رهبر ایرانی  توسعه دهد و برای انتشار پوئم سمفونی “بیروت”(اثر علی رهبری) نیز پیشقدم شده است.

این اثر  در سال ۱۳۶۴ در شهر وین  اتریش، تحت تاثیر جنگ‌های داخلی لبنان و کشتار مردم فلسطین و برای ۱۰ نوازنده فلوت نوشته شده است.  “زیبائی شهر بیروت”، “ورود تانک ها و قتل عام”، “بیچارگی و ناامیدی”، “عروسی” و “مناجات برای رفتگان” تابلوهای این اثر هستند.  گروه فلوتیست‌های وین که یکی از مشهورترین گروه‌های بین‌المللی فلوت نیز هست، نخست در کشورهای هندوستان، کره جنوبی، آلمان، اتریش، انگلیس، مکزیک، سوئیس، مجارستان و اسپانیا بیروت را اجرا کردند  و بعد از آن حدود ۳۰ سال قبل برای اولین بار توسط “کُخ اینترناشنال”یکی دیگر از موسسه‌های بین‌المللی نشر موسیقی   ضبط شد.

ضبط تازه این پوئم سمفونی   یکشنبه ۲۰ آبان ماه در وین و از سوی گروه فلوتیست‌های وین انجام می شود. در ادامه همکاری با علی رهبری، آثار دیگری از او همچون “خون ایرانی” و ” کنسرتو برای تار و ارکستر سمفونیک”  به زودی در شهر وین ضبط می‌شود.

علی رهبری مدیر هنری سابق ارکستر سمفونیک  بروکسل، پراگ، مالاگا، زاگرب و به عقیده برخی از منتقدین مهمترین رهبر ارکستر سمفونیک تهران بود.