مدال نقره گلوبال موزیک اواردز به آنسامبل سیریا رسید

موسیقی کوک|آلبوم «میز دوتایی» از گروه موسیقی «سیریا» توانست یکی از مدال‌های نقره جایزه موسیقی جهانی «گلوبال» را دریافت کند.
به نقل از روابط عمومی آنسامبل سیریا،  آلبوم “میز دوتایی” به خوانندگی محمد لاریان و نوازندگی مهدی ناصری، معین پاکباز، بهروز شریفیان، امیرحسین ماهینی و مهدی منفرد که اولین اثر آنسامبل سیریا است توانست مدال نقره گلوبال میوزیک اواردز یا جوایز موسیقی جهانی (Global Music Awards) را دریافت کند.

گلوبال میوزیک اواردز به عنوان نهادی معتبر و بین‌المللی برای معرفی موزیسین‌های مستقل از سال ۲۰۱۱ پایه‌گذاری شد. هیئت داوران این جایزه موسیقی متشکل از ۱۲ موسیقیدان برجسته است که اکثرا دارای جوایز متعدد بین المللی گرمی و امی هستند.

آلبوم “میز دوتایی” به تهیه‌کنندگی ماکان صغیری ابتدای سال ۱۳۹۹ در یک دیجیپک‌نفیس منتشر و در پلتفرهای دیجیتال ایران در صدر فروش قرار گرفت.

‎”میز دوتایی” تلفیقی از موسیقی بوشهر است که توسط لیبل “شیدرکوردز” در مارکت بین المللی منتشر شده است.

قطعات این آلبوم در ژانرهای متفاوتی از موسیقی تلفیقی آهنگسازی و تنظیم شده که پیش‌تر قطعات “هوار” و “شعر یادُم ر” از این آلبوم در دسترس مخاطبین قرار گرفته بود. ۱۱ قطعه این آلبوم توسط محمد لاریان خواننده، بهروز شریفیان نوازنده پرکاشن، مهدی ناصری نوازنده گیتار، امیرحسین ماهینی نوازنده گیتار باس و عود، معین پاکباز نوازنده درامز، مهدی حیدری منفرد نوازنده نی انبان، نی جفتی و عود اجرا شده است.

آلبوم “میز دوتایی” روایتی از موسیقی است که سعی دارد با وام گرفتن از موسیقی بوشهر و بهره‌گیری از ترانه‌هایی با گویش فولکلور ساختار جدیدی را در موسیقی ایران تجربه کند.