مری پاپینز به وحدت رسید

با رهبری «منوچهر صهبایی» و همراهی ارکستر «ایستگاه»؛

موسیقی کوک| نمایش موزیکال «مری پاپینز» به کارگردانی «احمد سلیمانی» و دراماتورژی و ترانه‌سرایی «محمدرضا کوهستانی» از امشب (سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه) با رهبری «منوچهر صهبایی» در تالار وحدت تهران روی صحنه رفت.

مشاوره موسیقی و سرپرست آوازی این برنامه را «مهرداد بابایی» بر عهده دارد و ارکستر «ایستگاه» به مدیریت «مهدی نوروزی» در آن به اجرا می‌پردازد. این ارکستر ۵۰ نفره است و بیش از ۲۰ خواننده‌ گروه کر در آن فعالیت می‌کنند.

ارکستر خصوصی «ایستگاه» از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده و به دلیل علاقه مشترکی که اعضای ارکستر به موسیقی و سینما داشته‌اند، در ابتدا اجرای موسیقی فیلم را به عنوان اساس کار خود قرار دادند تا این نقطه پیونددهنده ذهن و سلیقه اعضای ارکستر محسوب شود.

ندا صفی‌فر به عنوان مدیر ارکستر در این مجموعه مشغول فعالیت است.

«ایستگاه» تاکنون موسیقی فیلم‌های پرطرفدار جهان را روی صحنه برده و سابقه همکاری با ریچارد کلایدرمن و ناصر چشم‌آذر را در کارنامه خود دارد.

بازیگرانی چون آرمین رحیمیان، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش طباطبایی و احسان کرمی در نمایش موزیکال «مری پاپینز» حضور دارند. بیش از ۱۰۰ هنرمند گروه حرکت و بخش آوازی هم در این نمایش به اجرا می‌پردازند.

این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس است که نیم قرن پیش دستمایه ساخت فیلم موزیکالی به همین نام شد و توانست مشهورترین فیلمِ موزیکال تاریخ سینما لقب بگیرد.

این داستان، دیدار مری پاپینز پرستار کودکان را با خانواده‌ آقای بنکس روایت می‌کند. حضور مری پاپینز در خانه آقای بنکس، باعث رقم خوردن اتفاقات اسرارآمیزی می‌شود و همه چیز را دستخوش تغییر می‌کند.

احمد سلیمانی کارگردان این نمایش موزیکال،  نمایش‌هایی چون «یک کلیک کوچولو»، «شام آخر»، «شب اسرارآمیز» و «په په و راهبان معبد وانگ» را در کارنامه دارد.