مسترکلاس تار و سه‌تارِ تهمورس پورناظری

مسترکلاس تار و سه‌تارِ تهمورس پورناظری

تهمورس پورناظری آهنگساز و نوازنده ایرانی روز هشتم شهریور سال جاری مستر کلاس پیشرفته برگزار می‌کند.

به گزارش موسیقی کوک، تهمورس پورناظری آهنگساز و نوازنده ایرانی روز هشتم شهریور مستر کلاس پیشرفته نوازندگی تار و سه تار را برگزار می‌کند.

زیبا شناسی در نوازندگی و تکنیک از دیدگاه های مختلف از جمله سرفصل‌هایی است که در این دوره های آموزشی پیشرفته توسط تهمورس پورناظری پیش روی شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

این مسترکلاس‌ها در ۲ بخش مجزا در محل آکادمی موسیقی پورناظری برگزار می شود که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده آغاز این دوره با حضور نوازندگان سه‌تار از ساعت ۱۰:۳۰ در کارگاه شروع خواهد شد و بخش دوم که به تار اختصاص دارد از ساعت ۱۴ آغاز به کار خواهد کرد.

تهمورس پورناظری متولد ۱۹ بهمن ۱۳۵۵ در شهر کرمانشاه است. او سازهای تار، سه‌تار، تنبور، بربط، دف و دیوان را می‌نوازد و با سنتور، تنبک، کمانچه، دوتار و نی هم آشنایی دارد. تهمورس، فرزند کیخسرو پورناظری و برادر سهراب پورناظری است.

آوای باران نخستین کار او به عنوان آهنگ‌ساز بود که او پیش از ۲۰ سالگی به بازار روانه کرد.

تهمورس در آلبوم‌های زیادی نوازندگی کرده و آهنگ‌سازی آلبوم‌های بسیاری را هم در کارنامه دارد.

از جمله آثار شناخته شده پورناظری می‌توان به آلبوم رنگ‌های تعالی (به همراه سهراب پورناظری و محمدرضا شجریان) و نه فرشته‌ام نه شیطان (به همراه همایون شجریان) اشاره کرد.

کنسرت نمایش یا کنسرت پرفورمنس «تهمورس و ما» یکی از تجربه‌هایی است که او به همراه چند نوازنده دیگر به سال ۹۴ در تالار وحدت به روی صحنه برد و به اعتقاد عده‌ای نشان از منیت و خود پسندی پورناظری داشت اما به هر حال او و برادرش در این سال‌ها در عرصه موسیقی در ایران به شهرت قابل توجهی رسیده‌اند و اجراهای مختلفی را در ایران و خارج از کشور به روی صحنه برده‌اند.