معرفی اعضای شورای نظارت بر آموزشگاه‌های موسیقی

معرفی اعضای شورای نظارت بر آموزشگاه‌های موسیقی

موسیقی کوک| سید مجتبی حسینی معاون امور هنری در احکامی اعضای شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی منصوب کرد.

حسن ریاحی، داوود گنجه‌ای، کامبیز روشن‌روان، سیمون آیوازیان، کیاوش صاحب نسق، احمد صدری، محمد اله یاری فومنی، (مدیرکل دفتر موسیقی) و علی‌اکبر صفی‌پور (مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری) شورای مرکزی نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد موسیقی را تشکیل می‌دهند که احکامشان را روز یکشنبه ۲۹ مهرماه دریافت کردند.

علی‌اکبر صفی‌پور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری، در این جلسه گفت: امیدوارم با ادامه حضور استادان گران‌قدر و باتجربه در حوزه آموزشگاه‌های هنری و تدریس هنر در شورا، گام‌های مؤثری برداشته شود و با نظارت دقیق و تخصصی شورا و بزرگواران و کارشناسان این حوزه شاهد اتفاقات مهمی در عرصه آموزش هنر باشیم.

در ادامه سید مجتبی حسینی معاون امور هنری با اشاره به آمار آموزشگاه‌های آزاد هنری، گفت: در یک سال گذشته این دفتر شاهد رشد مطلوب فضای آموزشی بودیم و در تمام بخش‌ها با بررسی و استخراج فرآیندهای هنری، نتایجی به‌دست آمده است.

حسینی با تأکید بر اهمیت نظارت بر آموزش‌های تخصصی در تمام رشته‌ها و عرصه‌های هنری گفت: تخصص در مقوله آموزش هنر و تعهد به هنر بسیار مهم است و با حضور و هدایت هنرمندان و بزرگان عرصه هنر و معلمان شاخص این حوزه در شورا، امیدواریم هنرمندان متخصص و باانگیزه‌ای به جامعه معرفی شوند.

معاون امور هنری در ادامه گفت: در تاریخ هم‌نشینی و مجالست بین اهل هنر، به روند توسعه فرهنگی و هنری جامعه کمک کرده است و وجود شما هنرمندان عزیز در شورا می‌تواند مشوق و چراغ راه همه هنرپویان و هنرآموزان باشد.

با توجه به پایان دوره یک ساله اعضای شورای قبلی نظارت بر آموزشگاه‌های موسیقی، شورای جدید و به استناد ماده ۸ فصل سوم مصوبه ۴۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع ضوابط تأسیس و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری معرفی شدند.

باید دید حضور محمد اله یاری و علی‌اکبر صفی‌پور که تا امروز کارنامه‌ای از آن‌ها در هیچ‌یک از گونه‌های مختلف هنری، ارائه نشده است، در شورای نظارت بر آموزشگاه‌های موسیقی چه تأثیری دارد؟