معرفی داوران جایزه ترانه جشنواره موسیقی فجر

موسیقی کوک| جایزه ترانه با هدف تجلیل و تشویق ترانه‌سرایان برتر، ترویج مفاهیم نو و ارزشمند در ترانه‌، حمایت و معرفی ترانه‌های برتر، به دبیری مسلم نادعلی‌زاده در سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود.

اسماعیل امینی، مجید افشاری، محمدعلی بهمنی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، ناصر فیض و عبدالجبار کاکایی داوران جایزه ترانه هستند.

در این جایزه، متن ترانه‌هایی که از مهرماه ۱۳۹۸ تا مهرماه ۱۳۹۹ به‌صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم موسیقی از سوی مؤسسات یا اشخاص حقیقی پس از دریافت مجوز از دفتر موسیقی تولید و منتشر شده‌اند، توسط هیئت داوران بررسی و ترانه‌های برگزیده معرفی می‌شوند.

دربازه زمانی مشخص شده بیش از چهار هزار قطعه متن ترانه با مجوز دفتر موسیقی به‌صورت تک آهنگ یا در قالب آلبوم منتشر شده‌اند، که مرحله نخست انتخاب این ترانه‌ها در حال انجام است و در مرحله نهایی ترانه‌های برگزیده در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند.

مسلم نادعلی‌زاده؛ دبیر این جشنواره گفت: هر سال در دهه فجر جشنواره‌های مختلفی مانند جشنواره فیلم، جشنواره موسیقی، تجسمی، جشنواره تئاتر و جشنواره شعر برگزار می‌شود و جای خالی جایزه ترانه در کنار جشنواره‌های دیگر محسوس بود. ترانه در جامعه امروز ما مخاطبان زیادی دارد و یکی از نگرانی‌های اهل هنر، افزایش تعداد ترانه‌های سطحی و مبتذل در سال‌های اخیر است. تجلیل از ترانه‌سرایانی که در این فضا، اقدام به سرودن ترانه‌های ارزشمند از حیث زبانی، فنی و محتوایی می‌کنند، مهم‌ترین هدفی است که در جایزه ترانه فجر تعقیب می‌شود.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفندماه سال جاری به دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.