معصومه‌بی‌بی بهمن‌بیگی درگذشت

پروازِ همسر حبیب‌ خان گرگین‌پور و مادر فرهود و فرهاد گرگین‌پور؛

موسیقی کوک| معصومه بی‌بی بهمن بیگی از بانوان نامدار ایل قشقایی درگذشت. او همسر استاد حبیب خان گرگین‌پور، مادر استادان بزرگ موسیقی ایل قشقایی (فرود و فرهاد گرگین پور) و یکی از تاثیرگذارترین شخصیت ها در تاریخ فرهنگ و هنر قشقایی بود.

پریچهر گرگین‌پور دختر شادروان معصومه‌بی‌بی بهمن‌بیگی در سوگ مادرش می‌گوید: «تراژدی مصی بی‌بی تمام شد و رنج‌هایش به پایان رسید.

او همه چیز را تاب آورد، بزرگ کردن و تربیت کودکان نابینا، مرارت‌های بی‌شمار زندگی، ولی غم فرود و مرگ فرهاد او را از پای انداخت.  او برای ما کم نگذاشت. در واقع از جانش مایه گذاشت.»

زنده‌یاد فرهاد گرگین‌پور فرزند زنده‌یاد معصومه‌بی‌بی بهمن‌بیگی نیمه آبان سال گذشته از دنیا رفت. او استاد دانشگاه آباده بود و به واسطه نزدیکی‌اش به منطقه که البته خودخواسته هم بود، تاثیر به سزایی بر آموزش ادبیات و موسیقی عشایری به جوانان ایل داشت.

او تا همین اواخر بسیار سرزنده و تلاشگر به آموزش موسیقی ادامه می داد و جوانان ایل هم به او زیاد مراجعه می‌کردند. زنده‌یاد فرهاد گرگین‌پور، سال ۱۳۲۷ به دنیا آمده بود اما جوان‌تر به نظر می‌رسید.

تشییع پیکر شادروان معصومه بی‌بی بهمن‌بیگی امروز در آباده و آیین بزرگداشت او، روز جمعه در مسجد دانشگاه شیراز واقع در میدان ارم برگزار می‌شود.