«مهر عاطفه» برای بانوان کنسرت می‌دهد

«مهر عاطفه» برای بانوان کنسرت می‌دهد

موسیقی کوک| گروه موسیقی «مهر عاطفه» به تهیه‌کنندگی مجید فلاح‌پور و سرپرستی عاطفه سادات موسوی در روز ۱۸آذرماه، ساعت۲۰ در فرهنگسرای نیاوران کنسرت بانوان برگزار می‌کند.

در این برنامه «خزر چکاوک»‌ رهبر ارکستر و تنظیم‌کننده قطعات است.

خزر چکاوک (پیانو)، طراوت باباخانلو (فلوت)، آرمینا جعفری (درام)، ارمغان حاجیوندی (پرکاشن)، آیدا امیری مقدم (دف و دایره)، آرمیتا فهیمی (بیس)، زهرا اصغری (گیتار) و موژان میرزایی (ویلن) در این کنسرت برای گروه مهر عاطفه می‌نوازند.

طبق اعلام تهیه‌کننده گروه مجید فلاح‌پور، احتمالاً با توجه به استقبال هنر دوستان این اجرا برای ۶ اسفندماه ۹۸ نیز تمدید می‌شود و اطلاعات آن به‌زودی اعلام خواهد شد.

عاطفه سادات موسوی پیش‌ازاین در گفت‌وگو با اعظم صفایی در تیرماه سال گذشته که پیرامون کنسرت او و گروهش انجام شده بود، بیان کرد: «همیشه گفته‌ام زنان قهرمان‌اند و بر این عقیده پافشاری دارم.

درواقع این شعار کنسرت ما بود و یکی از اتفاقات خوب این کنسرت دعوت از زنان کارتن‌خوابی بود که امروز از مشکلات خود سرافراز بیرون آمده‌اند، دانشجو هستند و یا خیاطی یاد گرفته، عروسک می‌سازند و…. قهرمان زن از دید من همین زنان هستند که از گرداب مشکلات خود را بیرون کشیده‌اند و من باافتخار از این عزیزان دعوت کردم و در کنار این افراد از عزیزانی چون شهره لرستانی و فاطمه دانشور دعوت شد.

او درباره وضعیت موسیقی بانوان در کشور گفته بود: یکی از اصلی‌ترین مشکلات ما خوانندگان زن که ریشه در قوانین کشور دارد، ممنوعیت انتشار آلبوم است. البته من همیشه به قوانین احترام می‌گذارم و معتقدم در هر کشوری که زندگی می‌کنیم باید به قوانین آن احترام بگذاریم.

اما واضح است که در مقایسه با هنرمندان مرد، ما زنان فرصت کمتری برای ارائه هنرمان داریم.

برای نمونه وقتی آلبومی از هنرمندی پخش می‌شود، شنونده با صدای خواننده ارتباط بیشتری برقرار می‌کند و مسلم است که برای شنیدن صدای او به‌صورت زنده به کنسرتش می‌رود.

درباره ما خانم‌ها شرایط سخت‌تر است زیرا علاوه بر نوبت گرفتن در تالار وحدت که به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، مجبور هستیم تماشاگرانی را به تماشای اجراهایمان بکشانیم که از قبل صدایی از ما نشنیده‌اند.