موسیقیِ کوک

شاید زمان تولد رسانه‌ای به دنبال بیان نگاه‌های متفاوت برای موسیقی رسیده باشد؛

علی نامجو|مدیرمسئول

 

«اینجا، برای آنچه شما به دنبالش می‌گردید، فضا و امکانی نداریم! سوژه انتخابی ما باید دنبال شود، فلان آدم دوست نزدیک من است، بنابراین اینجا انتقاد از او ممنوع!»شاید بسیاری از همکاران درستکار و صادقمان بارها و بارها از سوی مدیران بالادستی‌شان در رسانه‌ها با چنین جملاتی روبه‌رو شده باشند. این تجربه لااقل برای ما که امروز با« موسیقی کوک » میهمان خلوت یا جمع مخاطبان عزیزمان شده‌ایم، بارها و بارها تکرار شده است. تا همین امروز هر یک از همکارانمان در سایت خبری تحلیلی «موسیقی کوک» از چنین ماجراهایی، خاطرات جالبی را بازگو کرده‌اند.

همه ما در این سال‌ها با دوستان زیادی در عرصه روزنامه‌نویسی آشنا شده‌ایم و از بسیاری از آن‌ها درس‌های زیادی هم آموخته‌ایم. برای من؛ علی نامجو به‌عنوان نگارنده اولین یادداشت در سایت «موسیقی کوک» و «رضا نامجو» که در این مجموعه، لباس سردبیری را به تن کرده است، از سال‌ها قبل موسیقی نه یک تفنن که آرام جان بوده و دلیل و انگیزه‌ای برای هنوز ماندن و نفس کشیدن. حالا کم‌کم داریم از گردنه دهمین سالی که نوشتن درباره هنر و موسیقی به دغدغه ما بدل شد، عبور می‌کنیم. امروز، بعد از یک دهه فعالیت در عرصه روزنامه‌نویسی هنری و به‌ویژه موسیقی موفق به راه‌اندازی سایت «موسیقیِ کوک» شده‌ایم.

در این مسیر، دوستان و همراهان همیشگی‌مان، حمیدرضا عظیمی که حق استادی به گردنمان دارد و علی دهقان بزرگوار که از او هم زیاد آموخته‌ایم، بیشترین قوت قلب‌ها را به همه عوامل «موسیقیِ کوک» داده‌اند. این دو در حوزه مشاوره از هیچ کوششی برای موفقیت در راهی که از امروز به‌طور رسمی آغاز خواهد شد، کوتاه نیامده‌اند.

در این رهگذر، همکارانی که قبل از اشتراک حرفه‌ای با آنان سالهاست پیمان مودت و دوستی بسته‌ایم؛ مهدی فیضی صفت، حمید طاهری، حسن چله دوان، اشکان گلشاهی، سارا حیدرنژاد، پریسا قاسم‌زاده، احمد عظیمی، عباس ابوالفتحی و دوستانی که به‌زودی نام و سابقه کاری پربارشان را برایتان به اشتراک خواهیم گذاشت، دست دوستی و همراهی خودشان را برای چندمین بار دراز کرده‌اند تا همگی‌مان تلاش کنیم برای به حرکت درآوردن چرخ رسانه‌ای کاملاً مستقل که بدون هر نوع جهت‌گیری غیرهنری، تنها می‌خواهد برای کمک به ادامه و به‌احتمال شکل‌گیری جریان رسانه‌ای منصف، دور از زرد نویسی، باج‌گیری،تخریب و تملق‌های بی‌پایه آستین‌هایش را بالا بزند .

سایت خبری_تحلیلی «موسیقیِ کوک» رسانه‌ای است دوسویه که مخاطبانش از جای‌جای ایران و در هر نقطه‌ای در دنیا می‌توانند یار و همکارش باشند، اگر دغدغه هنر موسیقی از هرگونه، رنگ و طعم در جان‌ودل دارند. از امروز تا چندی می‌کوشیم به فرمی مختص «موسیقی کوک» برسیم و تا آن زمان و بعدازآن از نظرات و انتقادهای مخاطبانمان بهره می‌گیریم تا روزبه‌روز بتوانیم کوک‌تر شویم. تحریریه «موسیقی کوک»، مخاطبان این رسانه را گام‌به‌گام در جریان سرفصل‌های نویی که در آینده باید باز شود، خواهند گذاشت.