موسیقی با آب در خانه موزه بتهوون

به گزارش موسیقی کوک، جغرافیای کم‌آبی و خشکی بوده است. از این رو، تکریم و تقدیس کردن آب، از ویژگی‌های بارز ایرانی‌ها –لااقل در گذشته- به شمار می‌رود. نگاه داشتن حرمت آب نه فقط در ستایش آن، بلکه در مراسم و مناسک، معماری، نگارگری، فرش و شعر نیز نمود می‌یابد. آب، مظهر روشنایی، نماد پاکی؛ و میهن، آب و خاک. با این همه، نبود آب، این گوهر گرانبها، پیام‌آور صلح و نشاط؛ برابر با قحطی، نابودی و ویرانی‌ست.

گروه “موسیقی برای همه” با بررسی و در نظر گرفتن باورهای رایج تاریخ و فرهنگ ایران، آب را به عنوان ابزاری برای تجربه‌ موسیقایی در نظر گرفته است. بدین‌ترتیب از شما دعوت می‌شود در این تجربه همراه ما شوید. بار دیگر آب را ببینید، بشنوید و بنوازید. تمام آب مصرف شده در این پروژه برای آبیاری گیاهان استفاده خواهد شد.

این برنامه چهارشنبه دوم آبان ساعت ۱۵ الی ۲۲ در خانه موزه بتهوون (چمن‌آرا) به نشانی خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۶۹ برگزار می‌شود.

موسیقی برای همه نام مجموعه ایست که از سال ۱۳۹۵ توسط جمعی از هنرمندان موسیقی و تئاتر، و با هدف به اشتراک‌گذاشتن فعالیت‌های موسیقی با همه افراد، مشغول به فعالیت است. این مجموعه سعی دارد موسیقی را از اشکال هنرمندانه‌اش خارج کرده و آن را به شکل کاربردی و عملی آن، به میان مردم بیاورد تا همه افراد در سنین مختلف بتوانند از پرداختن به فعالیت‌های موسیقیایی لذت ببرند. به باور ما موسیقی یک نیاز اجتماعی است؛ هر کجا موسیقی جریان دارد، عده‌ای گرد آن جمع می‌شوند و بدون‌واسطه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. موسیقی می‌تواند به راحتی احساس و بیان مشترکی را در جمع بوجود آورد و نیروی مشارکت عمومی و عواطف اجتماعی را برانگیزد.