موسیقی فیلم در موزه «بتهوون»

به بهانه روز ملی سینما، از اسناد و خاطراتی در خانه موزه بتهوون رونمایی شد؛

به گزارش موسیقی کوک، اسناد و خاطرات موسیقی فیلم روز پنجشنبه هفتم شهریورماه در خانه موزه بتهوون رونمایی شد.

در این رونمایی که به مناسبت روز ملی سینما برگزار شد، در تمامی بخش‌های خانه موزه بتهوون اسناد و خاطرات موسیقی فیلم‌هایی که توسط انتشارات آهنگ روز در دوره قبل از انقلاب و انتشارات آوای خورشید در دوره پس از انقلاب منتشر شده بود، در معرض نمایش گذاشته شد.

سند واگذاری آثار «به‌به»، «چه با ادا می‌رقصه»، «گناه زیبایی»، «فتنه‌گر»، «ماه پیشونی»، «عمو نوروز- قصه‌های کودکانه»، «خاموشی دریا»، «گذشته، حال استمراری»، «ازدواج صورتی» و… ازجمله اسناد رونمایی شده در این نمایشگاه است.

به نقل از روابط عمومی خانه موزه بتهوون، تمامی این اسناد متعلق به آرشیو شخصی خانواده چمن‌آراست و پیش‌ازاین درجایی نمایش داده نشده است.

خانه موزه بتهوون واقع در خیابان کریم‌خان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۶۹ نبش کوچه یازدهم است.فروشگاه بتهوون فروشگاهی ۶۶ ساله است که برای اولین بار در سال ۱۳۳۲ توسط برادران چمن‌آرا (کریم، عباس، احد و محسن) در مغازه کوچکی در خیابان منوچهری تهران افتتاح شد.

این فروشگاه ۱۰ سال بعد، به مغازه‌ای بزرگ‌تر در خیابان ولی‌عصر منتقل شد.

خیابان چهارم سنایی محل بعدی این فروشگاه بود که هشت سال هم در این مکان سپری شد و در ادامه نیز این فروشگاه به کمی بالاتر از محل قبلی، یعنی میدان سنایی منتقل شد.اما این فروشگاه قدیمی موسیقی به‌تازگی به خانه موزه بتهوون تبدیل شده است.

خانه موزه بتهوون ششمین مکان مرکز موسیقی بتهوون در طول این سال‌هاست که در فضایی خاطره‌انگیز طراحی شده است.