«پرواز همای» میهمان کانادا شد

گروه مستان عازم تورنتو و مونترال می‌شود؛

موسیقی کوک|«پرواز همای» -خواننده‌  موسیقی ایران  همراه گروه مستان آذرماه در شهرهای تورنتو و مونترال کانادا به اجرای برنامه می پردازد. گروه مستان در این کنسرت‌ها، ترکیبی  از قطعات قدیمی و جدید خود را اجرا می‌کنند.

این گروه بعد از کنسرت کانادا برای اجرای دوباره اپرای «حلاج» در ایران آماده خواهد شد.

در اولین برنامه، یازدهم آذرماه، این گروه در تورنتو روی صحنه خواهند رفت و بعد از آن هجدهم آذرماه در مونترال قطعاتش  را اجرا می‌کند.

«پرواز همای» که از ۲۱ مرداد تا ۱۵ شهریور به مدت ۲۵ شب اپرای «حلاج» را در ایوان عطار کاخ سعدآباد اجرا کرده است، شهرهای اهواز، تبریز، رشت، شیراز، تهران، اصفهان و کرمان را به عنوان ایستگاه های بعدی این اجرا انتخاب کرده است.

ضبط   اپرای «حلاج» که بناست به صورت صوتی و تصویری روانه بازار موسیقی شود و آلبوم  «ای خانه‌ات خراب» که آهنگسازی و خواندن آن را پرواز همای برعهده داشته، از دیگر فعالیت های همای و گروهش خواهد بود.

به نقل از ویکی‌پدیا، پرواز همای برای ورود به دنیای موسیقی ایران و اجرای سروده‌ها و آهنگ‌های خود در سال ۱۳۸۵ گروه مستان را راه اندازی کرد و با استفاده از سوژه‌های تازه در شعر و رنگی متفاوت از موسیقی و استفاده از نوازندگان چیره‌دست و با اجرا در تالار وحدت و کاخ نیاوران در کمترین زمان به شهرت بسیار بالایی دست پیدا کرد و خیلی زود برای اجرای کنسرت‌های بزرگ به آمریکا و اروپا دعوت شد. همای با همراهی گروه مستان در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار به دعوت زنده یاد علی اکبر امین برای اجرا در تالار کنسرت والت دیزنی لوس انجلس (والت دیزنی کنسرت هال) به آمریکا دعوت شد و پس از آن کنسرت‌های بیشماری را در دنیا به روی صحنه برد.

«همای» با همراهی گروه مستان  سال ۲۰۰۸ برای اولین بار در تالار کنسرت والت دیزنی لوس انجلس (والت دیزنی کنسرت هال)  آمریکا به روی صحنه رفت و از آن زمان شش تور کنسرت متفاوت را در امریکا، کانادا و اروپا اجرا کرده است.