نامزدهای موسیقایی اسکار معرفی شدند

نامزدهای موسیقایی اسکار معرفی شدند
موسیقی کوک|  آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست نامزدهای اولیه ۹ شاخه از جمله شاخه بهترین فیلم بین‌المللی و مستند بلند اسکار ۲۰۲۰ را اعلام کرد. در این میان نامزدهای بهترین موسیقی متن و بهترین ترانه‌ی اصلی نیز معرفی شده‌اند.
آثاری که در فهرستِ بهترین موسیقی متن قرار گرفته‌اند، عبارتند از فیلم‌‌هایی چون زنان کوچک، داستان ازدواج، بروکلین بی‌مادر، ۱۹۱۷، درد و شکوه، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر، انتقام جویان: آخر بازی، بمب‌شل، خداحافظی، فورد در مقابل فراری، منجمد ۲، خرگوش جوجو، جوکر، پادشاه و ما.

همچنین نامزدهای بهترین ترانه‌ی اصلی عبارتند از آثاری چون علاء‌الدین، پدرخوانده سیاه، خط‌ شکنی، برانکس آمریکا، منجمد ۲، هریت، فیلم لگو ۲: قسمت دوم، شیرشاه، بروکلین بی‌مادر، اَنگل، راکتمن، تونی موریسون، داستان اسباب‌بازی ۴ و  رُز وحشی.

نود و دومین مراسم اسکار به زودی برگزار خواهد شد. بیش از یک دهه است که این مراسم در اواخر فوریه برگزار می‌شود اما مراسم اسکار ۲۰۲۰ این بار اوایل فوریه در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۰ مصادف با ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد. این مراسم که ۲۴ دسته مختلف دارد از شبکه ABC در آمریکا پخش خواهد شد.

امسال سینمای ایران با مستند «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی را امسال به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی انتخاب کرده بود که این فیلم از راهیابی به جمع ۱۰ نامزد اولیه بازماند.