«ناگفته» ناظری‌ها به دور جهان می‌رود

پس از اجرا در ایران اینک در جهان

به گزارش موسیقی کوک، بعد از از اجرای  تور «ناگفته» در ایران و پس از گذشت چهار سال از آخرین کنسرت‌های بین‌المللی ناظری‌ها در کانادا که هم‌زمان با انتشار آلبوم «ناگفته» انجام شد، به زودی کنسرت «استاد شهرام ناظری» و «حافظ ناظری» به همراه بزرگان موسیقی جهان در پنج شهر کانادا به اجرا درخواهد آمد.

تهیه‌کننده‌های این کنسرت‌ها که  خود در مراکز فرهنگی هنری کانادا سمت دارند، چندین ماه است که تدارکات اجرای این کنسرت‌ها را در معتبرترین سالن‌های کانادا انجام داده‌اند.

ناظری‌ها امیدوار هستند با اجرای این کنسرت‌ها بتوانند اشعار مولانا را با موسیقی‌ای که تلفیقی از شرق و غرب است به گوش جهانیان رسانده و به گفته خودشان قدم کوچکی جهت معرفی بیشتر فرهنگ و هنر باستانی و اصیل ایران بردارند.

این کنسرت‌ها در تاریخ ١٣ اکتبر از شهر «اتاوا» آغاز خواهد شد، در شهرهای مونترال، تورنتو و کلگری ادامه پیدا کرده و در ٢٨ اکتبر در ونکوور به پایان خواهد رسید. لازم به ذکر است آلبوم «ناگفته» در ایران سال گذشته به مدت هشت ماه جز پرفروش‌ترین‌های موسیقی بوده و همین‌طور پرمخاطب‌ترین تور کنسرت سال ۹۶ محسوب می‌شود.

بُعد یازدهم در خارج از ایران با نام ناگفته (به انگلیسی: Untold)، نام یک آلبوم موسیقی به آهنگسازی حافظ ناظری، فرزند شهرام ناظری است که در سال ۲۰۱۴ انتشار یافته‌است. این آلبوم بخش اول پروژه سمفونی رومی است و در این آلبوم حافظ ناظری موسیقی شرق و غرب را ترکیب کرده‌است.

در این اثر هنرمندان مطرحی حضور داشته‌اند که در کل برنده ۳۸ جایزه معتبر جهان از جمله جایزه گرمی شده‌اند. ذاکر حسین، گلن ولز و مت هایموویتز از جمله موسیقی دانان مطرح جاظر در آلبوم هستند. اما خود این اثر جایزه گرمی دریافت نکرده‌است. حافظ ناظری برای ساخت این آلبوم حدود ۱۰ سال وقت صرف کرده‌است. دیپاک چوپرا فیلسوف هندی نیز که از سوی مجله تایم به عنوان یکی از صد قهرمان و الگوی قرن انتخاب شده، در این اثر مشارکت داشته‌است.