نخستین آلبوم موسیقی مقامی استان منتشر شد

موسیقی کوک| ابوالحسن حیدری روز سه شنبه اظهار داشت: این نخستین آلبوم از مجموعه آلبوم های مقام های موسیقی شمال خراسان برای دوتارنوازی است که ۱۰ قطعه از مقام های اصیل موسیقی شمال خراسان در آن گنجانده شده است.
وی با بیان اینکه نوازندگی این آلبوم را مجید کلابی و ضبط میکس و مسترینگ آن بر عهده آرمان حمیدی بوده است، گفت: این آلبوم با مجوز نشر موسسه موسیقی آویژه هنر برای اولین بار به صورت تخصصی و با کیفیت مناسب ضبط و میکس و مسترینگ شده در دسترس هنردوستان قرار گرفته است.
حیدری با اشاره به حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در تهیه و تولید این اثر هنری، افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا، این اثر هنری رونمایی عمومی نخواهد شد و علاقه مندان می توانند آنرا از سایت های معتبر موسیقی خریداری کنند.

موسیقی مقامی خراسان شمالی با توجه به حضور قبایل و طوایف مختلف از فرهنگ موسیقیایی بسیار غنی برخوردار است که می توان آنرا به سه بخش کرمانجی، ترکی و ترکمنی تقسیم کرد.

آغاز ساخت زمین فوتبال دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از آغاز اجرای طرح ساخت زمین چمن مصنوعی فوتبال در مجموعه وزرشی ولایت این دانشگاه خبر داد و گفت: این زمین چمن در ابعاد ۲۰ در ۴۰ متر با گستره کلی هزار متر مربع، برای استفاده دانشجویان و کارکنان دانشگاه ساخته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه، دکتر مهدی قربانیان افزود: اعتباری که تاکنون برای ساخت این زمین چمن مصنوعی جذب شده بیش از ۶ میلیارد ریال است که طبق برنامه ریزی انجام شده، تا اواخر امسال باید به بهره برداری برسد.

تجربه پلیس شدن ۲ کودک توانجوی مانه و سملقانی

آرزوی «ابوالفضل و امیرحسین» ۲ کودک توانجوی زیر پوشش مرکز توانبخشی مانه و سملقان، برای پلیس شدن، روز سه شنبه، همزمان با هفته نیروی انتظامی تحقق یافت و آنان با پوشیدن لباس پلیس و سوار شدن بر خودرو پلیس و گشت زدن در شهر آشخانه، برای لحظاتی شادمانی بی سابقه ای را تجربه کرده و آرزوی خود را در دسترس دیدند.

در این اقدام که با همکاری صمیمانه فرماندهی انتظامی با اداره بهزیستی شهرستان مانه و سملقان و در قالب طرح پلیس مهربان اجرایی شد، فرمانده انتظامی مانه و سملقان با اهدای کارت همیار پلیس و جوایزی به این کودکان از آنان قدردانی کرد.

سرهنگ مهدی مهران فر در این آیین گفت: کودکان و نوجوانان سرمایه های اجتماعی پلیس هستند و هرچه قدر بتوانیم با کودکان و نوجوانان ارتباط سازنده برقرار کنیم در آینده شهروندان قانونمدارتری خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: هدف پلیس مانه و سملقان از اجرای این طرح حضور یافتن کودکان دارای معلولیت در تمام صحنه های اجتماعی و در کنار پلیس است تا شاهد پویایی بیشتر و توانمند شدن این عزیزان در زندگی روزمره باشیم.