نشان درجه‌یک جعلی معاون وزیر؟

نامه احمد ناطقی به وزیر ارشاد در انتقاد به عملکرد معاون هنری وزارتخانه

موسیقی کوک| احمد ناطقی پیشکسوت عکاسی، بنیان‌گذار خانه عکاسان ایران، عکاس جبهه و جنگ، عکاس حلبچه و جنایات شیمیایی صدام و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت یادداشتی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته و در آن به انتقاد از عملکرد سید مجتبی حسینی در معاونت هنری این وزارتخانه به‌خصوص در ماجرای برکناری سید عباس عظیمی از سمت مدیرعاملی موسسه هنرمندان پیشکسوت پرداخته است.

او مدرک معادل دکترای آقای حسینی را هم بر اساس نامه‌ای که سال گذشته آقای غلامرضا مشعشعی خطاب به وزیر نوشته بود، جعلی معرفی کرده است. یادداشت آقای ناطقی را در ادامه می‌خوانید:

«هوالحی

آقای وزیر شما بار دیگر فریب خوردید. آقای وزیر ما پیشکسوتان هنرمند که عمر و سرمایه زندگی‌مان را که همان جوانیست برای نظامی هزینه کردیم که شأن وزیرش بالاتر از این باشد. جماعتی که در مقابل شما ایستاده است نه از سر نفس که در جایگاه حق‌طلبی می‌خواهد وزیری دانا، توانا و قدرشناس داشته باشد.

شما پیش‌ازاین هم باز فریب حرکت نمایشی آقای حسینی معاون خود را در عودت مدرک جعلی درجه ۱ هنری که بر اساس فشارهای رسانه‌ای هنرمندان بازگرداند، را خوردید؛ مدرکی که برای تحصیل آن باید سال‌ها خون‌دل و خاک صحنه خورد و با تحمل مرارت و سختی  ذره‌ذره وجود را به میان معرکه برد تا لایق و صاحب آن شد.

آیا نمی‌دانید نامه مربوطه به عودت مدرک جعلی آقای حسینی با واکنش آقای پژمانفر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مواجه شد و او اعلام کرد که این نهاد، برای بررسی موضوع مدرک هنری معاون وزیر ارشاد ورود خواهد کرد؟ آیا از خاطر برده‌اید آقای مشعشعی عضو مستعفی شورای ارزشیابی هنری در نامه‌ای به وزیر ارشاد نوشت: خط سید مجتبی حسینی در حد «ممتازی» است، نه «استادی»؟

آیا عودت نمایشی مدرک تحصیلی ملتزم به بطلان آن است؟ عودت حکم وزارت شما به معنای برکناری شما است؟ کدام مقام؟ کدام صورت‌جلسه رسمی مهر بر بطلان این مدرک زده است؟ کدام مرجع رسیدگی از بازرسی تا حراست باطل شدن مدرک را بررسی و تأیید کرد؟ در حکومتی که باید عدالت علوی حاکم باشد، هیئت رسیدگی به تخلفات وزارتخانه چگونه عدالت را رقم زد؟

آقای وزیر، آقای تربیت‌شده در حوزه‌های علمیه، شما بازهم فریب خوردید و به‌جای شایسته‌سالاری و حداقل عزل ایشان از سمت غصبی، با طرح و نظر ایشان، شایسته‌ای همچون سید عباس عظیمی را از مؤسسه‌ای که اعضای آن به شما و وزارتخانه متبوعتان رسمیت می‌دهند، خانه‌نشین می‌کنید.

والسلام

آقای ناطقی به نامه نوشته‌شده از سوی آقای غلامرضا مشعشعی که در آن زمان در شورای ارزشیابی هنری، فعال بوده، اشاره کرده است. متن این نامه در اختیار موسیقی کوک است و بعد از تأیید از سوی نگارنده منتشر خواهد شد.