نشان درجه یک هنری برای میناسکانیان

در هفتاد و هشتمین زادروز این هنرمند و در شب کنسرتش اتفاق افتاد؛

موسیقی کوک| رافائل میناسکانیان نوازنده پیشکسوت پیانو شامگاه چهارشنبه ۲۷ مهر تازه‌ترین کنسرتش را در تالار وحدت تهران برگزار کرد.

در این کنسرت، هفتاد و هشتمین زادروز میناسکانیان با اعطای نشان درجه یک هنری شورای ارزشیابی هنرمندان و نویسندگان کشور گرامی داشته شد. در این اجرا که پیام پهلوانیان مدرس پیانوی دانشگاه دتمولد آلمان به عنوان نوازنده مهمان پیانو حضور داشت و آثاری از باخ، برامس، بتهوون، شوبرت را برای مخاطبان اجرا کرد.

شهرمین مهدی‌زاده مدیر برگزاری کنسرت پس از پایان اجرا و زمانی که رافائل میناسکانیان داشت با مخاطبانش خداحافظی می‌کرد، روی صحنه آمد و با اهدای یک دسته گل به نوازنده پیشکسوت، از مخاطبان کنسرت خواست تا دقایقی را در تالار وحدت و روی صندلی‌هایشان بنشینند.

بعد از نمایش یک فیلم کوتاه چند دقیقه‌ای از مصاحبه استاد میناسکانیان، مهدی‌زاده با قدردانی از حضور محمد اله ‌اری مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، علی ترابی مدیر کل سابق دفتر موسیقی و سید محمد طباطبایی رییس شورای ارزشیابی هنرمندان کشور، رو به تماشاگران کرد و گفت: استاد رافائل میناسکانیان به هیچ وجه از سورپرایز و غافلگیری خوشش نمی‌آید.

ولی ما مجبور شدیم تا این برنامه را اجرا کنیم و گرچه می‌دانیم ایشان هنرمندی شهرت گریز است اما من و همسرم دوست داشتیم شرایطی را فراهم کنیم تا در شب میلاد استاد با حمایت دوستان وزارت ارشاد، بالاترین نشان و درجه موسیقی کشور به این هنرمند ارزنده اهدا شود.

امشب بسیار خوشحالیم که در شب تولد او نشان درجه یک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیم استاد رافائل میناسکانیان می‌شود.

سید محمد طباطبایی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس شورای ارزشیابی هنرمندان کشور هم گفت: من به نمایندگی از آقای صالحی در این برنامه حضور دارم. البته این نکته را هم بگویم که عالی‌ترین نشان هنری کشور، قطعا با نام بزرگانی همچون استاد میناسکانیان دارای اعتبار می‌شود.

بنابراین بسیار خوشحالیم که این نشان در شب زادروز این هنرمند و بدون درخواست ایشان، تقدیم می‌شود. قطعا این برای ما سعادت است که در چنین شبی این نشان را تقدیم استاد کنیم.

محمداله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در این برنامه، گفت: قطعا این نشان وقتی در دست هنرمندانی چون استاد میناسکانیان قرار می‌گیرد، ارج و قرب پیدا می‌کند و من بسیار خوشحالم چنین اتفاق مبارکی در شب تولد ایشان می‌افتد.

رافائل میناسکانیان هم با قدردانی از برگزارکنندگان این برنامه مختصر گفت: من در حالت شوک هستم و اصلا نمی‌دانم چه بگویم.  فقط از همه دوستان برگزارکننده این کنسرت و آقایان مدیر در وزارت فرهنگ و ارشاد بابت این اقدام تشکر می‌کنم. هرچند نه انتظار و نه لیاقت دریافت چنین نشانی را دارم اما بازهم از همه شما عزیزان قدردانی ویژه می‌کنم.