نشست خانه موسیقی برگزار می‌شود

نشست خانه موسیقی برگزار می‌شود

موسیقی کوک| تازه‌ترین نشست ماهانه خانه موسیقی ایران ساعت ۱۵ روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه در تالار اجتماعات این مجموعه صنفی برگزار خواهد شد.

در این نشست موضوع اجرای موسیقی در سبک‌های مختلف مورد بررسی خواهد گرفت. این در حالی است که برگزاری چند برنامه موسیقایی به عنوان بخش‌های مختلف این نشست اعلام شده است.

نشست‌های ماهانه خانه موسیقی به طور مستمر از سال ۱۳۸۹ در یکشنبه‌های آخر هر ماه برگزار می‌شد.

این نشست‌ها با اجراهای موسیقی در سبک‌های مختلف، اجرای پیشکسوتان موسیقی، معرفی استعدادهای جوان، معرفی تازه‌های کتاب و آلبوم و موسیقی مناسبتی همراه است.

خانه  موسیقی به عنوان تشکیلات صنفی, غیردولتی و غیر سیاسی کلیه هنرمندان دست‌اندرکار موسیقی در رشته‌های مختلف است که به انگیزه حفظ, گسترش، اعتلا، اشاعه و معرفی موسیقی و موسیقی‌دانان ایرانی بر مبنای اصول فرهنگی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده است.

حفظ میراث هنری ایران در بخش موسیقی، ارتقاء کیفی و رشد ارزش‌های معنوی موسیقی ایرانی مبتنی بر فرهنگ ملی، حمایت از حقوق قانونی و معنوی موسیقی‌دانان در نقاط مختلف ایران در زمینه‌های مختلف موسیقی، هدفمند نمودن فعالیت‌های موسیقی‌دانان و هنر جویان ایرانی به منظور تداوم حضور سنن ملی موسیقی در جامعه،

شناسایی و باروری استعدادهای هنری به منظور رشد کیفی موسیقی ایرانی، معرفی و عرضه موسیقی ایران به ملت‌های دیگر،

تلاش جدی در امر پژوهش موسیقی قدیم و نوین ایران جهت شناخت ظرفیت‌های موسیقی ملی، حضور فعال در جشنواره‌های مختلف موسیقی در خارج از کشور به منظور معرفی و شناساندن موسیقی و موسیقی‌دانان ایرانی و آشنایی با تحولات موسیقی در جهان، تلاش جهت اجرا و نشر آثار موسیقی‌دانان ایرانی در خارج از کشور،

تلاش برای انتشار نشریه موسیقی در چارچوب توسعه فرهنگ ملی، تلاش به منظور تأمین امور رفاهی اعضاء با حمایت مسئولین دولتی و بخش خصوصی از اهداف خانه موسیقی تعریف شده است.