نشست ماهیانه اعضای خانه موسیقی برگزار می‌شود

نشست خانه موسیقی

موسیقی کوک| نشست ماهیانه هنرمندان و اعضای خانه موسیقی، امروز یکشنبه ۲۷ آبان ماه از ساعت ۱۶ در ساختمان فاطمی برگزار می‌شود.

نشست های خانه موسیقی  از سال ۱۳۸۹ هر یکشنبه  آخر هر ماه برگزار می‌شود و  اجرای موسیقی در سبک های گوناگون از سوی پیشکسوتان عرصه موسیقی و  استعدادهای جوان در این حوزه و معرفی آثار تازه هنر موسیقی در بخش‌هایی همچون کتاب، آلبوم و موسیقی مناسبتی از برنامه‌های این نشست است . ارائه گزارش‌های متناسب بر اساس برنامه‌های برگزار شده در ماه قبلی از سوی خانه موسیقی یا با مشارکت آن نهاد از دیگر بخش‌های نشست ماهیانه خانه موسیقی است.

خانه  موسیقی به عنوان تشکیلات صنفی, غیردولتی و غیر سیاسی کلیه هنرمندان دست‌اندرکار موسیقی در رشته‌های مختلف است که به انگیزه حفظ, گسترش، اعتلا، اشاعه و معرفی موسیقی و موسیقی‌دانان ایرانی بر مبنای اصول فرهنگی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده است.

حفظ میراث هنری ایران در بخش موسیقی، ارتقاء کیفی و رشد ارزش‌های معنوی موسیقی ایرانی مبتنی بر فرهنگ ملی، حمایت از حقوق قانونی و معنوی موسیقی‌دانان در نقاط مختلف ایران در زمینه‌های مختلف موسیقی، هدفمند نمودن فعالیت‌های موسیقی‌دانان و هنر جویان ایرانی به منظور تداوم حضور سنن ملی موسیقی در جامعه، شناسایی و باروری استعدادهای هنری به منظور رشد کیفی موسیقی ایرانی، معرفی و عرضه موسیقی ایران به ملت‌های دیگر، تلاش جدی در امر پژوهش موسیقی قدیم و نوین ایران جهت شناخت ظرفیت‌های موسیقی ملی، حضور فعال در جشنواره‌های مختلف موسیقی در خارج از کشور به منظور معرفی و شناساندن موسیقی و موسیقی‌دانان ایرانی و آشنایی با تحولات موسیقی در جهان، تلاش جهت اجرا و نشر آثار موسیقی‌دانان ایرانی در خارج از کشور، تلاش برای انتشار نشریه موسیقی در چارچوب توسعه فرهنگ ملی، تلاش به منظور تأمین امور رفاهی اعضاء با حمایت مسئولین دولتی و بخش خصوصی از اهداف خانه موسیقی تعریف شده است.

علاقه مندان برای شرکت در نشست ماهیانه خانه موسیقی می‌توانند  ساعت ۱۶ در خانه موسیقی به نشانی خیابان فاطمی غربی، نرسیده به جمالزاده، پلاک ۲۷۰ حاضر شوند.