نوید اربابیان موزیک راک اجرا می کند

نوید اربابیان
نوید اربابیان
موسیقی کوک|نوید اربابیان در پنجمین فستیوال شب‌های موسیقی خانه هنرمندان ایران، روز چهارشنبه (۱۹ تیر ماه) کنسرت برگزار می‌کند.

نوید اربابیان آهنگساز، نوازنده و خواننده سبک راک ایرانی است. اربابیان به‌طور خاص در ژانر راک فعالیت می‌کند و همکاری‌های گسترده‌ای با موزیسین‌های راک و تلفیقی ایرانی داشته‌است. او به‌طور خاص نوازنده گیتار بیس است اما در بسیاری از مواقع نوازندگی گیتار کلاسیک و گیتار الکتریک را نیز بر عهده داشته‌است.

اربابیان در سال ۱۳۹۵ اولین آلبوم رسمی خود را به نام خط خنده‌ش منتشر کرد که حاوی هشت آهنگ بوده‌است و موزیسین‌های مطرح راک ایران در آن همکاری داشته‌اند.

اربابیان دربارهٔ سبک این آلبوم می‌گوید: من از عنوان «فولک‌راک» برای این آلبوم استفاده می‌کنم و البته دو گونه تعریف از فولک‌راک وجود دارد. یکی تلفیق مستقیم موسیقی نواحی با موسیقی راک است و دیگری سبک و سیاق گروه‌هایی همچون جترو تال، نیل یانگ و… است که فقط ردپایی از موسیقی نواحی در آن شنیده می‌شود. ما سعی کردیم در این آلبوم بخشی از موسیقی فولکلوریک خودمان را حفظ کنیم و قطعات مثل خودمان صدا بدهد و از سازهایی همچون عود، سه‌تار، فلوت چوبی هم استفاده کردیم

این آلبوم توسط موسسه فرهنگی و هنری سی لحن باربد منتشر شده و اندیشه هژبر، مجید نظام ضیا و حسام جبرئیلی از جمله نوازندگانی هستند که در ساخت آن همکاری کرده‌اند.

اما در پنجمین فستیوال شب‌های موسیقی خانه هنرمندان، نوید اربابیان (خواننده، آهنگساز، نوازنده گیتار باس) به همراه مسعود قباض‌زاده (نوازنده گیتار الکتریک)، مسعود زارعی (کیبورد) و علی باغفر (درامز) چهارشنبه (۱۹ تیر ماه) ساعت ۲۰ در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران کنسرت اجرا می‌کنند.