نکوداشت دو آوازه‌خوان در خانه هنرمندان

​۲۵ دی ماه و به همت خانه موسیقی

موسیقی کوک| آیین نکوداشت «محمد ابراهیم ذوالقدر» و «داود فیاضی» دو خواننده و مدرس پیشکسوت آواز ایرانی، روز ۲۵ دی به همت خانه موسیقی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

سخنرانی چند هنرمند درباره ویژگی‌های هنری و اخلاقی ذوالقدر و فیاضی و پخش کلیپی  درباره زندگی و آثار این دو خواننده از بخش‌های مختلف این برنامه خواهد بود. همچنین قرار است در دو بخش محمدابراهیم ذوالقدر و داود فیاضی به اجرای برنامه‌ای در قالب ساز و آواز بپردازند.

محمدابراهیم ذوالقدر از سال ۱۳۴۵ در کلاس استاد منصور صارمی به فراگیری ردیف آواز ایرانی مشغول شد و در سال ۱۳۴۶ در آزمون آواز تلویزیون ملی شرکت کرد. او از شاگردان اسماعیل مهر تاش، محمود کریمی و حسین قوامی بود.

داود فیاضی هم از جمله هنرمندان پیشکسوت موسیقی ایرانی در حوزه آواز است که در محضر استاد اسماعیل مهرتاش به فراگیری آواز پرداخت و ردیف آوازی مهرتاش را نیز منتشر کرد.

تیرماه امسال بنا بود این نکوداشت برگزار شود اما قطع برق باعث لغو بزرگداشت دو پیشکسوت موسیقی ایرانی شد.

در خبر لغو این برنامه آمده بود: «علیرغم آماده بودن تمامی مقدمات برای برگزاری مراسم نکوداشت محمدابراهیم ذوالقدر و داود فیاضی دو چهره پیشکسوت آواز ایرانی، متاسفانه به دلیل مشکل فنی ناشی از قطعی برق مجموعه ساختمان خانه هنرمندان برگزاری این مراسم که قرار بود چهارشنبه ۲۶ تیرماه برگزار شود به تعویق افتاد. خانه موسیقی با پوزش از ۲ پیشکسوت آواز ایرانی و همچنین هنرمندان و علاقمندانی که قرار بود در مراسم حضور یابند، اعلام می کند بزودی جزئیات برگزاری این مراسم منتشر می شود».

خانه هنرمندان ایران در خیابان ایرانشهر و در پارک هنرمندان واقع شده و در تیرماه امسال، چند روزی با مشکل تامین برق مواجه بود و همین اتفاق باعث شد ساعات کاری این خانه در روزهای ابتدایی هفته کاهش پیدا کند.