«نگاه مردم» به مسابقه «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» اضافه شد

به گزارش موسیقی کوک به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، «نگاه مردم» به مسابقه «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» اضافه شد. با پایان یافتن مهلت ارسال اثر به نخستین دوره مسابقه عکاسی «در خانه بمانیم از نگاه دوربین»، مردم از میان آثار ارسالی به این مسابقه به یک اثر یا آثار  موردنظر خود از طریق سایت انتشارات سیب سرخ به نشانی nashresibeshorkh.ir یا صفحه رسمی این انتشارات در اینستاگرام  رأی می‌دهند و درنهایت به دو عکس که بالاترین رأی مردمی را از نگاه مخاطب دریافت کند به‌عنوان بهترین‌های نگاه مردمی معرفی و جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

برگزیدگان اول تا سوم مسابقه عکاسی «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» ازنظر هیئت‌داوران به ترتیب جایزه۱۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ، جایزه ۷ میلیون و پانصد هزار ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ و جایزه ۵ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر و سه عنوان کتاب از انتشارات نشر سیب سرخ دریافت خواهند کرد.

مسابقه عکاسی «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» باهدف فرهنگ‌سازی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ارتباطات اجتماعی در روزهای قرنطینه، ادامه حفظ ماندن در خانه، استفاده از ابزار هنر برای فرهنگ‌سازی، معرفی و آگاه‌سازی در رابطه با حوادث و شرایط غیرمنتظره و غیر قابل پیش‌بینی از سوی انتشارات سیب سرخ برگزار می‌شود.

این مسابقه در سه بخش با محورهای «عکس با رعایت آئین‌ها و رسوم نوروز در روزهای قرنطینه با ماندن در خانه»، «در خانه بمانیم و محیط خانه را برای خود و اطرافیانمان زیبا کنیم» و «از پشت پنجره و روی بالکن عکاسی کنید» تا ۳۱اردیبهشت‌ماه آثار می‌پذیرد.

شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی آزاد است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۵ عکس (حداکثر تا یک مگابایت) در محورهای اعلام‌شده به ایمیل انتشارات سیب سرخ به نشانی Sibesorkhpub@gmail.com‌  یا هشتگ  #QuarantineSibeSork  ارسال کند.

شرکت‌کنندگان باید نام استان، شهر، نام و یا شهرت سوژه عکاسی‌شده را ذکر کنند. آثار برگزیده این مسابقه از سوی انتشارات سیب سرخ در کتاب به چاپ خواهد رسید.