نیکی میناژ کنار کشید

بعد از اعتراضات گسترده در فضای مجازی؛

به گزارش موسیقی کوک، به نقل از ورایتی، نیکی میناژ کنار کشید. بعد از واکنش‌هایی که از سوی مخاطبان شبکه‌های مجازی به ویژه در عربستان به خبر برگزاری کنسرت نیکی میناژ، ایجاد شد، این خواننده خبر از لغو حضورش در جشنواره جده داد. 

این خواننده که قرار بود به دعوت بن سلمان در عربستان کنسرت بدهد در این باره گفت: بعد از دیدن دقیق بازتاب این کنسرت، برنامه‌ام را برای اجرای کنسرت در جشنواره جهانی جده لغو کرده‌ام.

نیکی میناژ درباره واکنش‌ها در شبکه‌های مجازی، گفت: معتقدم که باز باید این مساله را شفاف کنم که من همواره از حقوق زنان، حقوق همجنس‌بازها و آزادی بیان حمایت می‌کنم!

دو روز قبل «بنیاد حقوق بشر» در بیانیه‌ای از «نیکی میناژ» و دیگر افرادی که قرار است در فستیوال جده عربستان به روی صحنه بروند، خواسته بود تا برنامه خود را لغو کنند.

فستیوال جهانی جده در استادیوم ورزشی ملک عبدالله در شهر مجاور دریای سرخ برگزار خواهد شد.

مقامات عربستان اعلام کرده‌اند که در این رویداد اجازه مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر را نخواهند داد.

«لیام پاین» عضو سابق گروه  موسوم به «وان دایرکشن»، «دی جِی استیو آئوکی» از جمله هنرمندانی هستند که قرار است در این رویداد روی صحنه بروند.

«ماریا کری»، «انریکه ایگلِسیاس» و «بلک آید پیز» از جمله خواننده‌هایی هستند که علی‌رغم اعتراضات گسترده، طی ماه‌های گذشته در شهر جده عربستان سعودی  برنامه اجرا کرده‌اند.

نیکی میناژ که قرار بود ۱۸ جولای در جده به صحنه برود، با اجراهای اروتیک و لباس‌های عجیب و بدن‌نمایش در میان مخاطبان موسیقی معروف است.