هاروارد به کوئین لطیفه جایزه داد

موسیقی کوک| هاروارد به کوئین لطیفه جایزه داد. این هنرمند مشهور آمریکایی، جایزه افتخاری دانشگاه هاروارد را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این جایزه به پاس فعالیت و دستاوردهای ارزنده کوئین لطیفه در زمینه تاریخ و فرهنگ سیاه‌پوستان به او اهدا شد.
کوئین لطیفه ۴۹ ساله، خواننده، ترانه نویس، و تهیه کننده موسیقی است که تجربیاتی نیز در زمینه سینما دارد و از هنرمندان محبوب آفریقایی‌تبار محسوب می شود.

لطیفه یکی از هفت نفری بود که از سوی موسسه پژوهش های آفریقایی و آمریکایی دانشگاه هاروارد این جایزه را دریافت کرد. مدال «دبلیو ای دی دوبوآ» سه شنبه و در مراسم ویژه ای به کوئین لطیفه و شش شخصیت برجسته دیگر در زمینه های مختلف اهدا شد.

این جایزه افتخاری با هدف تجلیل و قدردانی از چهره های آفریقایی تبار تأثیرگذار شکل گرفت و از ارزش و اعتبار زیادی برخوردار است.
دبلیو ای دی دوبوآ، محقق، نویسنده، سردبیر و از پیشگامان جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان آمریکا بود، او نخستین آفریقایی تباری است که در سال ۱۸۹۵ موفق به اخذ مدرک دکترا از دانشگاه هاروارد شد.

کوئین لطیفه، مارس ۱۹۷۰ در نیوآرک، نیوجرزی به دنیا آمد. شهرت او در سطح جهان بیشتر به خاطر اجرای سرزنده و پراحساس او است. لطیفه تاکنون نامزد دریافت جایزه اسکار، گولدن گلوب و بفتا برای فیلم شیکاگو، برنده جایزه گولدن گلوب برای فیلم Life Support و برنده جایزه گرمی شده است.