«هانا کامکار» در «امشب اینجا»

نوازنده شناخته شده بعد از دو سال به صحنه تئاتر باز می‌گردد؛

موسیقی کوک| «هانا کامکار» بعد از دو سال با نمایش «امشب اینجا» به صحنه‌ی تئاتر باز می‌گردد. این نمایش از امشب (۲۴ شهریورماه) در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه خواهد رفت. «امشب اینجا» قصه‌ای اجتماعی با محوریت زنان دارد و در ساختار روایی غیررئالیستی روایت می‌شود.

«امشب اینجا» داستان زنی است که ۱۵ سال و ۳ ماه و ۲ روز بعد از مرگش به خواب خواهرش می‌آید و بخش نهان زندگی‌اش را فاش می‌کند.

در عین حال به شکل موازی نیز شاهد هستیم که دختر آن زن به دنبال نامه‌ای است که از مادرش به جا مانده است. این نمایش درباره یک مرگ خودخواسته و تنبیهی است که یک فرد برای خودش در نظر می‌گیرد. این اثر را «محمد چرمشیر» دراماتورژی کرده است.

بازیگران این نمایش به ترتیب ورود میترا حجار، هانا کامکار، ترلان پروانه و جواد مولانیا هستند که از ۲۴ شهریور ماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.

میترا حجار، هانا کامکار، ترلان پروانه و جواد مولانیادیگر عوامل اجرایی این نمایش عبارتند از:

طراح صحنه: منوچهر شجاع

طراح صدا و آهنگساز: فرشاد فزونی

طراح چهره‌پردازی: ماریا حاجیها

طراح نور: علی کوزه‌گر

طراح لباس: سمانه داوودی پارسا

طراح گرافیک: سینا افشار

مجری طرح: محمد طباطبایی

مدیر تولید: خسرو خالقی

دستیار کارگردان و برنامه ریز: علی نصر

عکاس: میلاد بهشتی

مدیر تبلیغات: امیر قالیچی

دستیار دوم کارگردان: فرشید شایسته

مدیر صحنه: مهزیار رضویان

منشی صحنه: ناعمه علمی‌نژاد

دستیار صحنه: نازگل مهرانی.

هانا کامکار، فرزند بیژن کامکار، خواننده اصلی گروه کامکارها و نوازنده دف، رباب، تار، تمبک و دهل در سال ۱۳۵۹ به دنیا آمد. تولد در خانواده‌ای هنری باعث شد از کودکی با موسیقی از نزدیک آشنا شده و به نوازندگی علاقه پیدا کند و از سال ۱۳۸۲ با پیوستن به گروه کامکارها، به‌طور جدی به این حرفه بپردازد.

از سال ۱۳۷۱ نوازندگی دایره را آغاز کرد. سال‌ها بعد شیوه نوازندگی دف را نزد پدرش، بیژن کامکار فراگرفت. در اوان کودکی، به مدت ۲ سال ویلن کلاسیک را نزد ارسلان کامکار، آموخت و در دوران نوجوانی به مدت ۲ سال به فراگیری کمانچه نزد اردشیر کامکار پرداخت. علاوه بر آن، در سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۲ ردیف آوازی را نزد نجمه تجدد فراگرفت.

هانا، فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره است و ساخت سه فیلم کوتاه «آرام»،«سگی که عاشق شد» و پایان نامه‌اش،«شهرزاد» را در کارنامه خود دارد. «هانا کامکار» چندی قبل مستند «چاووش از درآمد تا فرود» را توسط موسسه موسیقی بتهوون منتشر کرد.

او طراحِ موسیقی نمایش «نامه‌های عاشقانه از خاورمیانه» به کارگردانی «کیومرث مرادی» هم بود و در موسیقی این نمایش از سازهای متعدد کوبه‌ای و زهی به طور زنده استفاده کرد.