اعلام جزئیات «هزارصدای کودک و نوجوان»

با گرامیداشت ثمین باغچه‌بان؛

دومین برنامه هزار صدای کودک و نوجوان، با تقدیم این برنامه به زنده یاد ثمین باغچه بان، عصر رو دوشنبه چهارم شهریور در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش موسیقی کوک، دومین برنامه هزار صدای کودک و نوجوان با تقدیم  برنامه به زنده یاد ثمین باغچه بان، عصر روز دوشنبه چهارم شهریورماه در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

در این برنامه نزهت امیری، اولین بانوی رهبر ارکستر و مدرس و مولف باسابقه موسیقی ، ناصر کشاورز، شاعر و ترانه سرای مطرح موسیقی کودک و نوجوان و فربد یداللهی، نوازنده و مدرس تمبک و مبدع روش های موفق در آموزش تمبک به کودکان و بانی پروژه «ریتم صلح» به عنوان کارشناس در برنامه حضور دارند و اجراهای گروههای موسیقی کودک و نوجوان را قضاوت خواهند کرد.

آرش نصیری مدیر برنامه هزار صدا درباره جزییات دومین برنامه هزار صدا توضیح داد: این برنامه هم مانند اولین برنامه برگزار شده در بخش کودک و نوجوان فقط شکل راهنمایی و تشویق خواهد داشت و در آن برنده ای اعلام نخواهد شد.

البته قبل از برنامه قبل و پس از آن با کارشناسان برجسته و شناخته شده آموزش کودکان صحبت کرده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام که فعلا متد ما صرفا کشف استعدادها و نابغه های موسیقی و معرفی آنها به جامعه موسیقی و تشویق آنها باشد. کودکان معمولا ظریف تر از درک شکست هستند و همین اجرا جلوی جمع و استادان موسیقی و تشویق و راهنمایی برایشان کافی است.

این برنامه به پاس خدمات فاخر و برجسته در زمینه موسیقی کودک به استاد زنده یاد ثمین باغچه بان تقدیم خواهد شد. ضمن اینکه در این ویژه که با نکوداشت نزهت امیری نیز همراه خواهد بود، چهار گروه موسیقی و دو سولیست اجرای برنامه خواهند داشت. این در حالی است که یکی از گروهای اجراکننده، گروه نوجوان نابینایان «دستان بینا» خواهد بود.