هفتمین جشنواره پیانو کلارا برگزار شد

موسیقی کوک| برج آزادی میزبان جشنواره سالیانه پیانو کلارا شد. در هفتمین دوره این جشنواره،  بیش از ۱۰۰ نوازنده پیانو از سراسر ایران با هم به رقابت پرداختند.

هفتمین جشنواره پیانو کلارا توسط کنسرواتوار موسیقی تهران با حضور داوران بین‌المللی در برج آزادی برگزار شد.

این جشنواره روز جمعه ۱۷ آبان در مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی تهران برگزار شد و در آن بیش از ۱۰۰ نوازنده پیانو از سراسر ایران به رقابت پرداختند.

در این دوره خانم بیچیکا شویلی مدیر بخش گسترش موسیقی گرجستان و نوازنده بین‌المللی پیانو در کنار استاد تقی ضرابی، هما سادات افسری و کلارا بوکوچاوا تیم داوری این جشنواره را تشکیل می‌دادند.

در پایان جوایز و تندیس بخش‌های متعدد در گروه‌های سنی مختلف توسط دکتر محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، بهزاد معافی رئیس کنسرواتوار تهران و علیرضا حفیظی رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی به برندگان هر بخش اهدا شد.

پروفسور کلارا بوکوچاوا در سال ۱۹۵۵ در تفلیس به دنیا آمد. او استاد درجه یک پیانو است.

بوکوچاوا در سال ۱۹۷۴ دبستان موسیقی شماره ۱ را با امتیاز عالی به‌پایان رساند و در همان سال وارد کنسرواتوار تفلیس شد و همزمان با تحصیل در کنسرواتوار به‌عنوان معلم پیانو در سالن موسیقی کودکان فعالیت داشت.

در سال ۱۹۷۹ از کنسرواتوار فارغ‌التحصیل شد و او را سالن موسیقی متوسطه فرستادند. او تا امروز مشغول تدریس پیانو است او در سالهای ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۷ در صداوسیما به‌عنوان سردبیر برنامه رادیویی فعالیت داشت.

خانم کلارا بوکوچاوا ۲۵ سال سابقه رهبری اتحادیه کارگری هم در کارنامه دارد و هم‌اکنون در مؤسسه فرهنگی، هنری و آموزشی خوش نهاد پیمان (کنسرواتوار تهران) مشغول به تدریس است.