همایون شجریان با «جیران» به شبکه نمایش خانگی می‌آید

موسیقی کوک| روزنامه خراسان نوشت: همایون شجریان نخستین تیتراژ خود را در شبکه نمایش خانگی می‌خواند.

خواندن تیتراژ سریال «رسم عاشقی» به کارگردانی سعید سلطانی، اولین تجربه همایون شجریان در تیتراژخوانی سریال تلویزیونی بود. تجربه‌ای که همایون بار دیگر آن را در تلویزیون تکرار نکرد.

تجربه‌های بعدی همایون شجریان در زمینه تیتراژخوانی، به خواندن در فیلم سینمایی «رگ خواب» و «شعله‌ور» حمید نعمت‌ا… برمی‌گردد.

هرچند قرار است او این تجربه را در فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» نعمت‌ا… که فرم شرکت در جشنواره فیلم فجر امسال را هم پرکرده است و فیلم سینمایی «مست عشق» محصول مشترک ایران و ترکیه، تکرار کند؛ اما مهم‌تر از این تیتراژخوانی‌ها، خبر ورود همایون شجریان به شبکه نمایش خانگی، با تیتراژ سریال «جیران»، به کارگردانی حسن فتحی است که برای اولین‌بار اتفاق خواهد افتاد. عرصه‌ای که شاید خواننده‌هایی در جایگاه همایون شجریان، آن را دون‌ شأن خود بدانند.

داستان سریال جیران در مورد عشق ناصرالدین شاه به یکی از زن‌های حرمسرایش است. زنی به نام جیران. جیران از نخستین سوگلی‌های ناصرالدین شاه و محبوب‌ترین آن‌ها نیز بوده است.

جیران با سایر زن‌های حرمسرای شاه تفاوت داشته، او عاشق سوارکاری و شکار بوده و هنگام شکار لباس‌های مردانه به تن میکرد.

جیران که نخستین بار به عنوان یک رقصنده در دربار شاه حضور پیدا می‌کند، خیلی سریع ناصرالدین شاه را شیفته‌ی خود می‌کند.

هرچند این روزها همایون شجریان با وجود استعداد و توانایی منحصر به فرد در آواز ایرانی می‌تواند میراث‌دار بزرگ موسیقی کلاسیک و سنتی کشورمان باشد، اما نمی‌توان به علاقه او برای کسب تجربه‌های نو خرده گرفت و متهمش کرد.