همنوازان فاخته با ساکت و تاج به صحنه می‌روند

در شهر تنکابن؛

به گزارش موسیقی کوک، کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی خشایار پارسا، ساعت ۲۱ روز جمعه بیست و یکم تیر به آهنگسازی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج در سالن هلال احمر شهر تنکابن برگزار می‌شود.

«همنوازان فاخته» که طی سال های گذشته همکاری مستمری با هنرمندان شناخته شده موسیقی ایران چون احمد شکوری، مهدی شهسوار، هادی فیض آبادی، اصغر رستمی، علی زند وکیلی، مهدی امامی و محبعلی بخشی داشته در راستای همکاری با نوازندگان، آهنگسازان و خوانندگان صاحب سبک، این بار از کیوان ساکت و وحید تاج برای همکاری و اجرای تعدادی کنسرت در شمال کشور دعوت به همکاری کرده است.

دغدغه اصلی گروه «همنوازان فاخته» آهنگسازی و تمرکز بر روی موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه است اما در این بین، این گروه تلاش دارد تا سبک‌ها و شیوه های بزرگان موسیقی ایران را با اجرایی متفاوت روی صحنه ببرد.

وحید تاج که گروه همنوازان فاخته را در این اجراء، همراهی می‌کند خواننده موسیقی ایرانی است و  ۱۷ آبان سال ۱۳۶۲ در دزفول متولد شده است. او فارغ‌التحصیل کارشناسی موسیقی است و مدرک فوق لیسانس آهنگسازی از دانشگاه سوره تهران دارد. تاج خوانندگی را از کودکی آغاز کرد. وحید تاج  فرزند «علیرضا تاج» از هنرمندان ردیف‌شناس آواز دزفول است.

ویکی‌پدیا از محمد رضا شجریان، علی تاج، حمید رضا نوربخش، مظفر شفیعی و کریم صالح عظیمی به عنوان استادان آواز و مصطفی کمال پورتراپ، شریف لطفی، تقی ضرابی، کیاووش صاحب نسق، نادر مشایخی، وارطان ساهاکیان، امیرحسین اسلامی و میلاد عمرانلو به عنوان استادان آهنگسازی وحید تاج نام برده است.

کیوان ساکت آهنگساز، نوازنده و نویسنده حوزه موسیقی هم  در سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای فرهنگی در مشهد به دنیا آمد. او اوّلین درس‌های موسیقی را از دایی‌اش منوچهر زمانیان در کارگاه موسیقی کودکان و نوجوانان که در آن زمان از سوی صدا و سیمای وقت به مدیریت مرتضی دلشب در مشهد تأسیس شده بود، فرا گرفت. پس از مدت کوتاهی منوچهر زمانیان به دلیل ادامه تحصیل از مشهد مراجعت کرد. پس از مدتی همشهری و دوست دایی او، حمید متبسم که در آن زمان در دانش‌سرای هُنر تهران موسیقی تحصیل می‌کرد به مشهد آمده و هم‌زمان در کارگاه موسیقی به تدریس مشغول شد و حدود دو تابستان پیاپی مدرس آنجا باقی ماند.

کیوان ساکت در سال ۱۳۷۵ گروه وزیری را تأسیس کرد و تا امروز آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده است. او در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به عنوان تک‌نواز به گروه عارف دعوت شد و حاصل این همکاری آثاری است نظیر «افشاری مرکب»، «افق مهر»، «وطن من» با صدای ایرج بسطامی، و «مقام صبر» از ساخته‌های مشکاتیان با تکنوازی تار و سه‌تار کیوان ساکت و آواز علیرضا افتخاری.

خشایار پارسا سرپرست، تنبک، هامون بهرامی مقدم سنتور، ابوذر حسینی عود، آرمان حیدریان کمانچه، مجید محمدی تار و علیرضا رسولی کمانچه آلتو نوازندگان گروه همنوازان فاخته را تشکیل می دهند که در کنار کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده تار و وحید تاج خواننده به هنرنمایی خواهند پرداخت.