هیات انتخاب موسیقی فجر معرفی شدند

موسیقی کوک| جشنواره موسیقی فجر اسامی اعضای هیات انتخاب گروه‌ها و آثار این دوره را برای بررسی آثار بخش رقابتی و غیر رقابتی معرفی کرد.

مرتضی امیری اسفندقه، بهداد بابایی، محمدرضا چراغعلی، احسان ذبیحی‌فر، امیرعباس ستایشگر، کارن کیهانی، محمدعلی مرآتی، امین هنرمند به همراه حسن ریاحی دبیر جشنواره به عنوان هیأت انتخاب گروه‌ها و آثار سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند.

این هیات طبق آئین‌نامه جشنواره موسیقی فجر، وظیفه انتخاب گروه‌های شرکت‌کننده و داوری آثار را برعهده دارند.

 

هیات انتخاب سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر معرفی شدند
فراخوان سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در ۲ بخش رقابتی و غیر رقابتی منتشر شده است و علاقمندان به حضور در این رویداد می‌توانند بر اساس قوانین و مقررات ذکر شده در سایت جشنواره موسیقی فجر (www.fajrmusicfestival.com)، درخواست خود را ارائه کنند.

سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر ۲۸ بهمن تا ۳ اسفند سال جاری به دبیری حسن ریاحی برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر مهمترین جشنواره موسیقی ایران است که به مناسبت پیروزی انقلاب سال ۱۳۵۷، از سال ۱۳۶۴ تا سال ۱۳۹۷ معمولاً در میانه بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌شود.

از اتفاقات مهم این جشنواره در سال ۱۳۷۶ (سیزدهمین دوره جشنواره)، حضور بانوان بود که برای اولین بار بخشی تحت عنوان «ویژه بانوان» به آن اضافه شد. دو سال بعد یعنی در جشنواره پانزدهم موسیقی فجر برای اولین بار ۱۰ کشور آن هم از کشورهای صاحب تمدن و موسیقی در جشنواره شرکت کردند.

در دوره شانزدهم نیز بخشی تحت عنوان سازسازی به جشنواره اضافه شد. در این دوره همچنین برای اولین‌بار در طول برگزاری جشنواره‌های موسیقی فجر بخشی با عنوان «پایان‌نامه» به جشنواره اضافه شد.

در دوره بیستم نگاه جشنواره به‌طور خاص و ویژه به بحث پژوهش در موسیقی بوده و در دوره بیست و سوم بخش رقابتی در جشنواره موسیقی فجر راه‌اندازی شد و در دوره‌های بعدی نیز موضوع جوان‌گرایی در جشنواره مطرح شد.