واکنش‌ها به تغییر نام خیابان شجریان به شهید فخری‌زاده/ عکس

موسیقی کوک|  روز سه‌شنبه شماری از افراد معترض نام خیابان استاد شجریان در تهران را به شهید فخری زاده تغییر دادند.

بر این اساس، چند تن از خانواده شهدا جهت نشان دادن اعتراض به این اقدام شورای شهر تهران، با حضور در خیابان مذکور تابلو خیابان “محمدرضا شجریان” را به شهید “محسن فخری زاده” تغییر دادند. در این اقدام نمادین پدر یکی از شهدای دانشمند هسته‌ای (شهید احمدی روشن) حضور داشت.

عباس عبدی؛ روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به تحصن تعدادی برای تغییر نام خیابان استاد شجریان به محسن فخری‌زاده در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «‏۷ نفر و یک کودک در معیت یک روحانی رفتند تا نام خیابان استاد شجریان را عوض کنند. اینها مقصر اصلی نیستند. به کسانی باید توجه داد که این اقدامات را تامین و حریم امن برای آن درست می‌کنند ولی خودشان در صحنه حاضر نمی‌شوند.»

محمد جواد حق‌شناس؛ عضو شورای شهر تهران در واکنش به خبر تغییر نام خیابان شجریان توسط پدر شهید احمدی روشن در توییتی نوشت: پس ازشهادت شهیدفخری زاده شورای شهر تهران به احترام این شهید والا مقام نام خ صنایع در منطقه ١ (محل کار وى) را با قید فوریت به نام ایشان نامگذارى کرد. بیش از ۴۵ درصد نامگذاری هاى این دوره به نام شهیدان سرافراز میهن بوده است. انتظار روادارى به نمادهاى جامعه خواسته زیادى نیست.

رایان شجریان؛ فرزند محمدرضا شجریان نیز در استوری اینستاگرام خود نسبت به اقدام تعدادی از افراد در مخدوش کردن تابلوی خیابان استاد شجریان نوشت: چون دوست دشمن است شکایت کجا برم!. رایان شجریان پس از آن‌ که نام خیابان فلامک به خیابان شجریان تغییر کرد نیز با انتشار متن «نوشدارو بعد از مرگ سهراب» به این اتفاق واکنش نشان داده بود.