تالار وحدت میزبان «اشک‌ها و لبخندها» شد

نمایش موزیکالی که گذرش دوباره به وحدت خورد؛

موسیقی کوک| تالار وحدت از مردادماه میزبان نمایش «اشک‌ها و لبخندها» یکی از شاهکارهای تئاتر موزیکال جهان می‌شود و از ۲۵ تیرماه بلیت فروشی این نمایش آغاز خواهد شد.

 نمایش موزیکال اشک‌ها و لبخندها، بیش از ١١۵ هنرمند و خواننده اپرا در حوزه های مختلف در تدارک آماده سازی این نمایش موزیکال هستند و نزدیک به شش ماه از پیش تولید و آماده سازی آن می گذرد و بخش های مختلف آخرین روزهای کاری خود را سپری می کنند.

این پروژه نمایشی براساس قطعه موسیقایی «اشک ها و لبخندها» ساخته ریچارد راجرز تولید شده و نمایش موزیکال اشک‌ها و لبخندها هم روایتگر داستان خانواده فون تراپ ساکن زالسبورگ است که ١٢ سال قبل همسرش را از دست داده است. آموزگاران متعددی برای تربیت فرزندانش به منزل او آمده‌اند اما هیچکدام دوام نداشته و خانه را پس از مدت کوتاهی ترک کرده‌اند. اما راهبه ای که از دیر می‌آید و توسط مادر مقدس برای نگهداری کودکان انتخاب می‌شود. این راهبه آخرین معلم آنهاست که موفق به سامان دادن این خانواده می‌شود.

نمایش اشک‌ها و لبخندها اولین بار در قالب یک فیلم سینمایی در سال ۱۹۶۵ ساخته شد و به محبوبیت و شهرت زیادی در جهان دست پیدا کرد.

این نمایش موزیکال پیش از این در ایران و در سال ١٣٩٢ به کارگردانی هادی قضات در تالار وحدت به صحنه رفت که با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد. هادی قضات قرار است این بار اشک‌ها و لبخندها را با اجرایی متفاوت به صحنه ببرد.

نصیر حیدریان مسئولیت رهبری ارکستر نمایش موزیکال اشک‌ها و لبخندها را به عهده دارد و به همراه ۴۵ نوازنده، ۵٠ خواننده کُر و ۲۰ خواننده بازیگر در این نمایش حضور خواهد داشت.

عوامل اجرایی این نمایش عبارتند از: طراح و کارگردان : هادی قضات / رهبر ارکستر : نصیر حیدریان / تهیه کننده : سهیل کوشانپور / مجری طرح : نورالدین حیدری ماهر / مدیر اجرایی : احسان تارخ / مدیر ارکستر : محمد رضا صفی / رهبر کر : سینا خیرآبادی / طراح گریم : ماریا حاجیحا / طراح لباس : هلیا شکری / مدیر تبلیغات و رسانه : محمد حسین سلیمانی فرد / مشاور رسانه ای : فرنوش آباء / گرافیست : صادق زرجویان / مشاور طراح صحنه :سعید معروف پور – مرضیه جعفر پور.