پارسا خائف؛ خواننده تیتراژ مسابقه شبکه سه

جوان‌ترین برگزیده برنامه عصر جدید، اولین تیتراژ تلویزیونی‌اش را می‌خواند؛

موسیقی کوک| «پارسا خائف» خواننده تیتراژ مسابقه «میدون» شد. نفر سوم فصل اول مسابقه استعداد یابی «عصر جدید» قطعه تیتراژ این برنامه را با موسیقی «فرید سعادتمند» و شعری از «محمدمهدی سیار» اجرا کرده است.
مسابقه میدون به کارگردانی «مهران علوی» و تهیه‌کنندگی «سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی» از سوم مهرماه روی آنتن شبکه سوم سیما  می‌رود و هر پنجشنبه و جمعه پس از خبر شبانگاهی پخش می‌شود.
به این ترتیب وعده‌ای که در قسمت آخر مسابقه استعداد یابی عصر جدید از سوی «احسان علیخانی» به پارسا خائف داده شد، عملی می‌شود؛ در آن برنامه اعلام شد علاوه بر هدیه اعتباری عصر جدید، پارسا خائف به زودی تیتراژ یکی از برنامه‌های شبکه سه را اجرا خواهد کرد.

پارسا خائف یکی از شرکت‌کننده‌های بخش خوانندگی فصل اول مسابقه استعداد یابی عصر جدید بود که با چهارده سال سن در کانون توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت.

او که بیشتر فعالیت و اجراهایش در زمینه موسیقی اصیل ایرانی است، توانست تا مرحله پایانی آن مسابقه پیش برود و با  رای بالای مخاطبان در فینال عصر جدید، در رتبه سوم ایستاد. در زمان رای‌گیری مرحله پایانی و همچنین پس از اتمام مسابقه عصر جدید چند هنرمند موسیقی از پارسا خائف حمایت کرده بودند.

پارسا خائف که رکورد بیش از چهار و نیم میلیون رای در  مسابقه تلویزیونی عصر جدید را به نام خود ثبت کرده، سال گذشته هم جایگاه اول آواز دستگاهی در جشنواره موسیقی جوان را کسب کرده بود.

مدتی قبل حسین علیزاده آهنگساز شناخته شده ایرانی در آیین رونمایی از پوستر جشنواره ملی موسیقی جوان از خانواده پارسا خائف و البته برگزارکنندگان مسابقه عصر جدید به خاطر سوء استفاده از استعداد این نوجوان انتقاد کرده بود.

پارسا خائف متولد ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴ در اردبیل است. او اکنون دانش‌آموز پایه هفتم است. او فعالیت در عرصه موسیقی را با پیشنهاد خانواده‌اش و با موسیقی سنتی شروع کرد و با حضور در برنامه عصر جدید مشهور شد. پارسا، در یک خانواده ۴ نفره به دنیا آمد و تنها یک خواهر کوچک‌تر از خودش به نام نفس دارد.
خائف، از سال ۱۳۹۱ زیر نظر محمدعلی احدی و حیدر محرمی شروع به یادگیری موسیقی کرد. فعالیتش را با حضور در کلاس‌های آواز حوزه هنری و مجتمع هنری فدک در اردبیل ادامه داد؛ او ابتدا با دستگاه‌های موسیقی سپس آواشناسی آشنا شد و حالا خواننده سبک سنتی است. در سال ۱۳۹۶ وقتی ۱۲ ساله بود، در جشنواره موسیقی استان اردبیل با کسب مقام اول در محل زندگی‌اش نامش سر زبان‌ها افتاد.

از سال ۹۶ با ارکستر کودکان تبریز به سرپرستی قادر رودکیان شروع به کار کرد و سال ۹۷ در جشنواره موسیقی ملی جوان در تهران به مقام اول رسید. خائف در تابستان ۹۷ همزمان با عید قربان در تالار شهریار تبریز اولین کنسرت خود را در ۲ روز برگزار کرد و در همین سال برگزیده جشنواره بین‌المللی شمس و مولانا شد. پارسا در شروع جشنواره سی و چهارم موسیقی فجر سال ۹۷ هم همراه با ارکستر جوانان رودکی به اجرای قطعات ترکی و فارسی پرداخت.