پاسخ خواننده مراکشی به اهانت‌کنندگان

موسیقی کوک| نعمان لحلو، (خواننده مراکشی)، در پاسخ به اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر (ص) آهنگی را درباره حضرت محمد (ص) خوانده است.

نعمان لحلو آهنگ «بالعربی.. اٍلا نبی» را در پاسخ به اهانت‌های مکرر فرانسه به ساحت عظیم الشأن پیامبر اسلام (ص) خوانده است.

شعر این تک آهنگ را سعید متوکل سروده و و یونس الخزان توزیع و انتشار آن را بر عهده داشته است. نعمان لحلو نیز آهنگسازی آن را بر عهده داشته است.

او گفته است که اجرای این ترانه پاسخی فرهنگی به اقدام زشت توهین‌کنندگان به ساحت مقدس پیامبر و مسلمانان است.

گفتنی است نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس روزها پیش در اقدامی گستخانه و توهین‌آمیز، کاریکاتور‌های موهن به پیامبر اکرم (ص) را بازنشر کرد و رئیس‎جمهور فرانسه نیز این اقدام موهن نشریه فرانسوی را محکوم نکرد.

رئیس جمهور فرانسه این اقدام توهین‌آمیز را به مساله آزادی بیان و عقیده ربط داد و افزود: کشورم از آزادی بیان و عقاید برخوردار است، اما در عین حال شهروندان فرانسوی باید به یکدیگر احترام بگذارند و از پرداختن به «گفت‎وگوی نفرت انگیز» اجتناب ورزند.

همچنین مدیر مسئول روزنامه نیز گفته که این تصاویر به مناسبت محاکمه به صفحه اول روز بازخواهند گشت و این مساله یک امر اجتناب ناپذیر است. او تاکید کرد که این نشریه پیشتر به دلیل نداشتن توجیه منطقی، با درخواست‌ها برای انتشار کاریکاتورهای جدید مخالفت کرده بود و این تصاویر جنجالی پنج سال گذشته، برای اولین بار در نشریه شارلی ابدو منتشر شد که این اقدام موهن با واکنش مسلمانان فرانسوی و دیر کشورهای جهان مواجه شد.

نعمان لحلو خطاب به فرانسه گفته است: تاکنون ما با ادیان دیگر مشکلی نداشته‌ایم و مسیحیان در کشور ما با صلح کنار مسلمانان زندگی کرده‌اند.

این هنرمند مراکشی تاکید کرده که هدف از ساخت این آهنگ این است که با زبان هنر اعلام کنیم اسلام هراسی را ترویج ندهید.