پایان تور جی زی و بیانسه در مینیاپولیس

توری که 253.5 میلیون دلار درآمد داشت؛

به گزارش موسیقی کوک به نقل از سایت بیلبورد در تاریخ ۸ آگوست ۲۰۱۸ آخرین کنسرت جی زی و بیانسه در مینیاپولیس برگزار شد. گزارش‌ها و آمارها نشان می دهند درآمد حاصل از این تور ۲۵۳.۵ میلیون دلار بوده است.

کنسرت‌های این تور بزرگ در استادیوم‌ها و بزرگترین سالن‌های اروپا، آمریکا و کانادا برگزار شده  و دو هنرمند این تور را یکی از بزرگترین موفقیت‌های خود می دانند. به گفته آنها این تور، یک ماراتن بزرگ بوده نه یک دو سرعت. به گزارش سایت بیلبورد این تور یکی از بزرگترین و موفق‌ترین تورها در سبک هیپ هاپ و آر اند بی بوده است.

به نقل از ویکی‌پدیا جی-زی با خواننده آمریکایی آر اند بی، بیانسه ازدواج کرده‌است. در سال ۲۰۰۲، جی-زی و بیانسه برای آهنگ «۰۳’ زیبا و کلاید» همکاری کردند.

جی زی در تک‌آهنگ پرطرفدار «مجنون عشق» و همچنین آهنگ «آن گونه این را دوست داری» از اولین آلبوم بیانسه، به طرز خطرناکی عاشق، حضور داشت. در دومین آلبوم بیانسه، زادروز، جی زی در آهنگ‌های پرطرفدار سال ۲۰۰۶ یعنی «دژا وو» و «ترفیع تو» حضور پیدا کرد. در ویدئو آهنگ دوم، بیانسه به طرز خنده داری شروع به تقلید از ظاهر جی-زی می‌کند.

این زوج معمولاً از گفت‌وگو کردن درباره رابطه‌شان خودداری می‌کنند. بیانسه دراین‌باره گفت که او باور دارد عمومی نکردن گفت‌وگو درباره روابطشان، به آن‌ها کمک شایانی کرده است. جی زی هم به مجله پیپل گفت: «ما با روابطمان بازی نمی‌کنیم».

این دو  به عنوان قدرتمندترین زوج در لیست ۱۰۰ زوج با بیشترین نفوذ سال ۲۰۰۶ مجله تایم جای گرفتند. در ژانویه ۲۰۰۹ فوربز آن‌ها را با درآمد مجموع ۱۶۲ میلیون دلار به عنوان پردرآمدترین زوج هالیوود رده‌بندی کرد. سال بعد هم  با درآمد مجموع ۱۲۲ میلیون دلار در جایگاه اول لیست قرار گرفتند.

بیانسه  در ۷ ژانویه ۲۰۱۲، در بیمارستان لنوکس هیل نیویورک، دختر خود را با نام بلو آیوی کارتر به دنیا آورد.

در ۹ ژانویه ۲۰۱۲ جی زی ترانه «شکوه» را منتشر کرد، ترانه مخصوص برای فرزندشان که بر روی وبسایت اجتماعیش قرار گرفت.