پایان ریک اوکاسک؛ خواننده موج نوی راک

موسیقی کوک| ریک اوکاسک، خواننده مشهور آمریکایی و از ستاره‌های بزرگ موسیقی راک جهان، درگذشت. او هنگام مرگ ۷۰ سال سن داشت.

او ۲۳ مارس ۱۹۴۹ در شهر کلیولند ایالت اوهایو به دنیا آمد و ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹ (۷۰ سال) در منهتن از دنیا رفت. پیکر بی جان ریک اوکاسک روز یکشنبه در منزل مسکونی او در نیویورک پیدا شد. هنوز علت مرگ این هنرمند به صورت رسمی اعلام نشده است.

ریک اوکاسک، خواننده، نوازنده، آهنگساز و ترانه نویس گروه راک «کارز (The Cars)» بود که در اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد میلادی شهرت زیادی داشت.

گروه کارز، پیشگام نوعی از موسیقی راک بود که «موج نو» نامیده می‌شد و با الهام از شرایط مکانی و زمانی مختلف و از تلفیق با سایر ژانرهای موسیقی، شکل می‌گرفت.

ریک اوکاسک، کارز را در سال ۱۹۷۶ تشکیل داد و فعالیت‌های این گروه تا سال ۱۹۸۸ ادامه داشت.

تک آهنگ‌ها و آلبوم‌های این گروه بسیار از نظر استقبال مخاطبان بسیار موفق بود و همیشه جزء پرفروش‌ترین آثار موسیقایی شنیده می‌شد. موزیک ویدئوهای آن‌ها نیز بیننده های زیادی در شبکه های موسیقی «ام تی وی» و «وی اچ وان» داشت.

این هنرمند آمریکایی پس از فروپاشی کارز، فعالیت های هنری خود را به صورت انفرادی و به عنوان خواننده و تهیه کننده موسیقی ادامه داد و کنسرت های زیادی در کشورهای مختلف جهان برگزار کرد.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است، می‌توان به «اسپری مو» اشاره کرد. او سال گذشته به عنوان یکی از اعضای گروه کارز به عضویت تالار مشاهیر موسیقی «راک اند رول» انتخاب شد.

بسیاری از خوانندگان بزرگ و گروه‌های مشهور موسیقی در شبکه‌های اجتماعی خود از درگذشت ریک اوکاسک ابراز تأسف کردند.