پرفورمنس موزیکالیگرافی پناهی

21 و 28 تیرماه ساعت 19 در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود؛

پرفورمنس «موزیکالیگرافی» و یک جلسه دیدار و گفتگو توسط بهمن پناهی، ۲۱ و ۲۸ تیرماه ساعت ۱۹ در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش موسیقی کوک،فرهنگسرای نیاوران از ۱۴ تیر ماه میزبان آثار خط نگاره‌هاى (نقاشی خط) بهمن پناهی هنرمند مقیم پاریس با عنوان «موزیکالیگرافى» است.

در طول مدت برگزاری این نمایشگاه بهمن پناهی جمعه ۲۱ تیر ماه ساعت ۱۹، پرفورمنس موزیکالیگرافی (اجرای خوشنویسی مدرن همراه با موسیقی) را برگزار می‌کند.

او همچنین جمعه ۲۸ تیر ماه ویژه برنامه‌ای با عنوان دیدار و گفتگو تدارک دیده است. در این دیدار در گستره مفهوم «موزیکالیگرافی» را با همراهی جمعی از اساتید و هنرمندان تبادل نظر و گفتگو خواهد شد. حضور در این دو برنامه برای تمامی علاقمندان آزاد است.

نمایشگاه «موزیکالیگرافی» بهمن پناهی تا ٢٨ تیرماه ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‎توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ١٠ الی ٢١ و در روزهای جمعه از ساعت ١۴ تا ٢١ به فرهنگسراى نیاوران مراجعه کنند.

پرفورمنس آرت یا نمایش اجرامحور (به انگلیسی: Performance Art) را به فارسی هنر اجرا یا هنر نمایشگون ترجمه کرده‌اند و هنریست مرتبط با دیگر رشته‌های هنری که برای بینندگانی اجرا می‌شود. این اجرا می‌تواند از پیش نوشته شده یا فی البداهه، تصادفی یا کاملاً هماهنگ شده باشد؛ ذاتی و خود جوش یا دقیق از پیش طراحی شده، همراه با شرکت بینندگان یا بدون حضور آن‌ها باشد.

هنر اجرا گونه‌ای هنر است که عناصر تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی را با هم ترکیب می‌کند. هنر اجرا با رخداد، مرتبط است و اغلب به صورت مترادف با یکدیگر به کار می‌روند؛ ولی هنر اجرا معمولاً برنامه‌ریزی دقیق‌تری دارد و عموماً تماشاگران را در اجرا دخالت نمی‌دهد.

هنر اجرا هنر زنده نیز نامیده می‌شود و اغلب دارای محتوای سیاسی، اجتماعی و فلسفی است و با هنر مفهومی پیوند نزدیک دارد.