«پوئم سمفونی آب تشنه» اجرا می‌شود

با رهبری «سهراب کاشف» و در تالار وحدت

موسیقی کوک| ارکستر ملی ایران در روزهای اول و دوم آبان ماه «پوئم سمفونی آب تشنه» اثر «محمدرضا علیقلی» را با رهبری «سهراب کاشف» اجرا می‌کند.

این اجرا با همکاری گروه کر بنیاد رودکی و گروه کر دانشگاه تهران اجرا خواهد شد.

«سهراب کاشف» فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رهبری ارکستر از کنسرواتوار شهر وین است و پس از بازنشستگی فریدون شهبازیان به‌عنوان رهبر میهمان هدایت ارکستر ملی ایران را بر عهده گرفته است.

کاشف که در این مدت چند اجرای موفق را از نظر منتقدین و کارشناسان حوزه موسیقی با ارکستر ملی ایران داشته، این بار هم تمام تلاش خود را بر این داشته است تا بتواند وظایف خود را در حق ارکستر ملی ایران بدون هیچ ادعا و حاشیه‌ای ایفا کند.

هوشمندی کاشف به انتخاب قطعات و رپرتواری که برای ارکستر انتخاب می‌کند، برمی‌گردد. او با انتخاب تم‌هایی که دربرگیرنده‌ تنوع و سلیقه مخاطبان نسل‌های مختلف است؛ توانسته نگاه طیف وسیعی از مخاطبان را به سوی ارکستر ملی ایران برگرداند.

رازمیک اوحانیان رهبری گروه کر پنجاه نفره‌ آن  متشکل از گروه کر بنیاد رودکی و دانشگاه تهران را بر عهده دارد که همراه ارکستر ملی ایران مجموعه‌ای ۱۲۰ نفری را تشکیل می‌دهند.

بخشی از ملودی‌های شنیده شده در این اثر حاصل آهنگسازی و تنظیم محمدرضا علیقلی بر روی  نوحه‌های فولکلوریک و موسیقی آئین نواحی جنوبی ایران و لالایی‌های موضوعی است که ارکستر آنها را تحت برنامه‌ریزی فشرده‌ای برای اجرا آماده می‌کند.

بلیت این اجرا برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ساعت ۱۹:۳۰ هم اکنون بر روی سایت ایران کنسرت در دسترس است.