پوریا اخواص و میرزا عبدالله در کرواسی

موسیقی کوک| گروه موسیقی «میرزا عبدالله» به سرپرستی مازیار شاهی و خوانندگی پوریا اخواص در جشنواره موسیقی کشور کرواسی به اجرای برنامه پرداخت.

به نقل روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گروه موسیقی میرزا عبدالله از ایران در جشنواره بین‌المللی موسیقی فولکلور کشور کرواسی، شش اجرا داشت.

گروه میرزا عبدالله متشکل از مازیار شاهی(تار)، پوریا اخواص (آواز و قیچک)، گوهرناز مسایلی(سازهای کوبه ای)، بهناز بهنام نیا(عود) و محمد یوسفی(نی) شش اجرا در کشور کرواسی داشت که یکی از اجراها در تلویزیون این کشور به صورت زنده انجام شد و  پنج اجرای دیگر در جشنواره به روی صحنه رفت.

چندی پیش در دیدار سفیر کرواسی با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این مقام مسئول درخواست اجرای گروهی از ایران در جشنواره موسیقی کرواسی را داشت که گروه میرزا عبدالله با حمایت معاونت امور هنری، دفتر موسیقی و انجمن موسیقی ایران در راستای حمایت از موسیقی ایرانی به این جشنواره اعزام شد و میهمان جشنواره کرواسی بود.

مازیار شاهی از اعضای گروه میرزا عبدالله درباره این جشنواره و اجرای گروه گفت: استقبال از اجرای گروه میرزا عبدالله قابل توجه بود و بیشتر مخاطبان با اینکه کروات بودند، درباره نحوه اجرا، سازها و موسیقی ایرانی پرسش‌هایی مطرح می کردند و برایشان جالب بود. بیشتر گروه های شرکت کننده در جشنواره همراه با حرکات نمایشی حضور داشتند اما اجراهای گروه میرزا عبدالله که بر موسیقی متمرکز بود، مورد توجه قرار گرفت.