ملاقات با باخ، ویلیامز و شوبرت در وحدت

ارکستر سمفونیک رسانه هنر در تالار وحدت اجرا می‌کند؛

به گزارش سایت خبری تحلیلی موسیقی کوک، ارکستر سمفونیک رسانه هنر به رهبری «امیر پدرام طاهریان» ۲۱ آبان ماه با اجرای آثاری از کارل فیلیپ امانوئل باخ، جان ویلیامز و فرانس شوبرت در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد.

در این اجرا «مونا طاهریان» به عنوانِ سولیست فلوت و «مریم مدنی» به عنوان سولیست ویولن حضور دارند.
ارکستر سمفونیک رسانه هنر در سال ۱۳۸۵ توسط امیر پدرام طاهریان بنیانگذاری شد و نخست در قالب ارکستر سازهای زهی فعالیت خود را آغاز کرد.
فعالیت ارکستر سمفونیک رسانه هنر  سال‌های بعد به سرعت گسترش یافت و نوازندگانش به طور منظم به تمرین و اجرای رپرتوارهای ارکسترال معتبر و گوناگون مشغول شدند.
از ویژگی‌هایی که این ارکستر را از دیگران متمایز کرده، ترکیب نوازندگان حرفه ای با جوانانی است که در سال های اخیر موفق به اخذ استانداردهای یک اجرای خوب شده‌اند. این ارکستر پیش از این در تالار های وحدت، رودکی، حوزه هنری، آوینی ، فرهنگسرای نیاوران و ارسباران اجرا داشته است .

این ارکستر در کنار دو ارکستر ملی رسانه هنر و ارکستر جوانان رسانه هنر مربوط به آموزشگاه موسیقی رسانه هنر است. به نقل از سایت رسانه هنر، این آموزشگاه  در سال ۱۳۸۰ با نام «نوین» فعالیت خود را آغاز کرد و با توجه  راهبرد اصلی این موسسه در اشاعه هنر ناب موسیقی در مدت زمان کوتاهی موفق به ارائه طرح های علمی و عملی آموزشی در راستای اهداف تعیین شده با بهره گیری از اساتید به نام و مجرب شد.

این مجموعه در سال ۱۳۸۴ نسبت به نوسازی فضای آموزشی و بهینه سازی کادر آموزشی خود اقدام نمود، شایان ذکر است این روند تا کنون ادامه داشته و امروز به جرات می توان گفت مجموعه ای ایده آل جهت ترویج و آموزش هنر موسیقی شکل گرفته است که پذیرش تعداد کثیری از هنرجویان این آموزشگاه در معتبرترین مراکز علمی و آموزشی دنیا موید این  مطلب است.

ارکستر سمفونیک رسانه هنر ۲۱ آبان ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت به روی صحنه می رود و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت می توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند .