پیام تسلیت نهادهای هنری و موسیقایی

پیام تسلیت نهادهای هنری و موسیقایی

 موسیقی کوک| نهادهای مختلف عرصه هنر و موسیقی به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی واکنش نشان دادند. دفتر موسیقی، خانه موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگستان هنر از جمله این نهادها بودند.

بعد از آن که شهادت سردار «حاج قاسم سلیمانی»، تایید شد، دفتر موسیقی، خانه‌ موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگستان هنر در پیام‌هایی جداگانه شهادتِ ژنرال کشورمان را تسلیت گفتند.

روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «باسم رب الشهداء والصدیقین. شهادت فرمانده رشید و پرافتخار سپاه اسلام ، سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی»، نماد درخشان تداوم خط سرخ حق پرستی و مسیر سربلند جبهه مقاومت و فداکاری برای رهایی مظلومان هستی از ظلم و تباهی است.

دفتر امور موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان ایران عزیز، همراه ملت شریف و نستوه ایران عزیز، داغدار این واقعه دردناک هستند.

ضمن تسلیت و تعزیت این حادثه دردناک، بدین وسیله اعلام می نماید که کلیه  اجراهای صحنه ای مرتبط با این هنر مردمی، با توجه به سه روز عزای عمومی اعلام شده، برگزار نمی‌شود».

خانه موسیقی ایران هم به همین بهانه پیامی را منتشر کرد. در متن این پیام تسلیت آمده است: «سردار قاسم سلیمانی که همه عمر، تلاش و مجاهدتش علیه تروریسم بود خود قربانی تروریسم تجاوزگران شد. خانه موسیقی ایران شهادت این سردار عزیز را به ملت بزرگ ایران تسلیت می‌گوید. امید است مبارزات همرزمانش علیه تروریسم تا حاکمیت صلح جهانی استمرار یابد».

بنیاد فرهنگی هنری رودکی هم در پیامی، آورده است: «بسم الله الرحمن الرحیم. من المومنین رجال صدقوا ماعاهدو الله علیه و من هم من قضی نحبه و من هم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا. بنیاد فرهنگی هنری رودکی، شهادت اسوه اخلاق و مقاومت، شجاعت و صلابت، فرزند رشید ایران زمین، سردار قاسم سلیمانی را تسلیت عرض می‌کند. امید است که همه ما بتوانیم ادامه دهنده راه آن بزرگوار باشیم».

این بنیاد همه اجراهای موسیقی و نمایش تالارهای زیرمجموعه‌اش (تالارهای وحدت، حافظ، فردوسی، رودکی و تالار برج آزادی) را به زمان دیگری موکول کرد.

مجمع صنفی ناشران موسیقی هم بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه با تیتر «ترور و تروریسم در هر وجه آن محکوم است» آمده است:

«به‌نام خدا

شهادت، هنر مردان خداست.

مجمع صنفی ناشران آثار شنیداری متشکل از دیدگاه‌های متنوع و مختلف اجتماعی و سیاسی، شهادت ناجوانمردانه سرباز رشید میهن، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به پیشگاه آحاد ملت تسلیت گفته و ترور و تروریسم را در هر وجه آن محکوم می‌نماید.

راه این شهید دیانت و وطن پر رهرو باد.»

فرهنگستان هنر هم یکی از نهادهای فعال در زمینه فرهنگ و هنر بود که در پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش را تسلیت گفت. در متن این پیام آمده است: «شهادت سردار والامقام، حاج قاسم سلیمانی و نیز شماری از همرزمانش که در راه عشق به وطن و حمایت از ولایت و ملت شریف ایران همواره کوشیدند، موجب تأثر و تألم ملت شریف ایران و جبهه مقاومت شد.

حاج قاسم سلیمانی، سردار سرافراز سپاه اسلام، چهره درخشان مقاومت اسلامی و نماد هنر ایستادگی در برابر مستکبران آمریکایی، متجاوزان صهیونیستی و تروریست‌های منطقه بود. خون این سردار افتخارآفرین، الهام‌بخش مقاومت در سراسر جهان اسلام خواهد بود.

شهادت این شهید بزرگوار را به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (روحی و ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی)، یاران و همرزمانش در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عموم هموطنان تبریک و تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال برای سردار بزرگمان، شهید قاسم سلیمانی، همنشینی با سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، و برای خانواده معزز و بازماندگان ایشان، صبر و اجر جزیل مسئلت داریم».

سومین دوره نمایشگاه «سازخانه» که هنوز چند روز از برگزاری‌اش باقی مانده بود با اعلام سه روز عزای عمومی و لغو همه رویدادهای فرهنگی و هنری برای سه روز، به‌ کارش پایان داد.