چرا تتلو بازداشت شد؟

نقض مقررات ویزا یا درخواست پلیس کشورمان؛

موسیقی کوک| صبح امروز خبری روی خروجی رسانه‌های مختلف در ایران و خارج از کشور قرار گرفت که حکایت از بازداشت امیرحسین مقصودلو معروف به تتلو در ترکیه می‌کرد.
او در صفحه رسمی‌اش در اینستاگرام تصویری از خودش منتشر کرده بود که در آن دستبند به دست داشت.
امیرحسین مقصودلو (تتلو) سال ۱۳۶۶ در تهران زاده شده و فعالیت خودش را به‌عنوان خواننده‌ای فعال در ژانر رپ از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد. طرفداران او در فضای مجازی خودشان را تتلیتی (نام یکی از آلبوم‌های امیر تتلو) لقب داده‌اند.

هادی شیرزاد، رییس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران هم در ادامه توضیح داده بود که بازداشت تتلو در ترکیه با درخواست مراجع قضایی ایران اتفاق افتاده است.

او به ایسنا گفته بود که به دنبال درخواست نیروی انتظامی کشورمان، پلیس اینترپل برای تتلو اعلان قرمز صادر کرده است.
در ادامه چهرهای مختلفی درباره علت دستگیری او سخن گفتند که شاید توضیحات پلیس ترکیه در این میان از همه بحث‌برانگیزتر بود.

پلیس ترکیه بعد از گمانه‌زنی‌های مختلف درباره علت بازداشت این خواننده ایرانی گفت: «امیرحسین مقصودلو (تتلو) به دلیل نقض مقررات ویزا بازداشت شده است». در ادامه، آنها گفتند تصمیمی برای استرداد تتلو به کشورمان گرفته نشده است.

ظاهراً او الآن در اداره مهاجرت «پندیک» بازداشت است.

سایت پلیس کشورمان هم درباره خبر بازداشت تتلو نوشته است: «به درخواست مرجع قضائی به دلیل ترغیب شهروندان خصوصاً جوانان به استفاده از مواد مخدر به‌ویژه روان‌گردان‌ها و نیز اشاعه فساد، پلیس بین‌الملل ناجا برای تبعه ایرانی «امیرحسین مقصودلو» (تتلو) از طریق سازمان اینترپل اعلان قرمز صادر کرد که درنتیجه آن، فرد یادشده توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است.»

امیرحسین مقصودلو، که اغلب او را با نام تتلو می شناسند در طول سال‌های گذشته، جنجال‌های مختلفی را به وجود آورده بود.
او تاکنون حاشیه‌های زیادی را با نگارش مطالبی در فضای مجازی به‌خصوص صفحه اینستاگرامش به وجود آورده است.

تتلو در انتخابات ۱۳۸۸ از میرحسین موسوی حمایت کرده بود و در انتخابات ۱۳۹۲ به‌عنوان حامی ابراهیم رئیسی وارد میدان شد.

این خواننده پرحاشیه را چند سال قبل به دلیل اهانت به یک مقام قضایی بازداشت کردند تا درنهایت بعد از ۶۲ روز زندانی شدن، به قید وثیقه آزاد شود. پیش از آن هم تتلو تجربه بازداشت به دلیل فعالیت زیرزمینی را داشت.

ویدئو کلیپی با حضور و البته خوانندگی امیر تتلو روی ناو دماوند نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، یکی از آثار جالب این خواننده سی‌وسه ساله است که البته چند سال قبل منتشر شد.