چسب توئیتر بر دهان «راجر واترز»

موسیقی کوک| راجر واترز خواننده مشهور انگلیسی به محدودیت‌های ایجاد شده از سوی توئیتر برای برخی از دانشجویان اعتراض کرد.

راجر واترز که در طول زندگی هنری‌اش، همواره نسبت به پایمالیِ حقوق انسان‌ها حساس بوده و واکنش‌های به موقعی داشته است این‌بار در مقابل سانسورهای شبکه اجتماعیِ توئیتر اعتراض کرد.

توئیتر برخی از اعتراض‌ها و آزادی‌های جوانان دانشجو را محدود کرده و همین مسئله موجب واکنش راجر واترز شده است.

واترز به سانسور شدنِ مردم از سوی توئیتر با انتشار عکسی با مفهوم اعتراض کرده است. واترز پرتره‌ای از خودش منتشر کرده که چسبی روی دهانش زده شده و روی چسب هم نام شبکه اجتماعیِ توئیتر نوشته شده است.

راجر واترز، خواننده سرشناس گروه «پینک فلوید» بارها و بارها از مواضع رسانه‌های آمریکایی و همچنین موزیسین‌ها درباره اسرائیل انتقاد کرده است.

راجر واترز بر این باور است که مطرح نشدن بحث‌های انتقادی از اسرائیل در رسانه‌های آمریکایی از بالا به آن‌ها دیکته می‌شود.

راجر واترز از مدت‌ها پیش در زمره منتقدان رژیم‌صهیونیستی قرار گرفته است. او باور دارد که بسیاری خوانندگان آمریکایی از ترس به حمایت از فلسطینی‌ها دست نمی‌زنند و سیاست‌های اسرائیل را محکوم نمی‌کنند.

او در سال ۲۰۰۶ میلادی، به درخواست فلسطینی‌ها، کنسرتش را از شهر تل‌آویو در اسرائیل، به دهکده عرب‌نشین نوه شالوم منتقل کرد.

واترز  بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۸۵ به عنوان عضوی از گروه پینک‌فلوید و در پوشش نوازندهٔ گیتار بیس و خواننده فعالیت می‌کرده و پس از جدایی سید برت، او به عنوان ترانه‌سرا و مفهوم‌دهنده اصلی آلبوم‌های پینک فلوید نقش عمده‌ای ایفا کرده است.

او توانست در دههٔ ۷۰ میلادی همراه با پینک فلوید، با عرضه آلبوم‌های مفهومی «نیمهٔ تاریک ماه»، «کاش این‌جا بودی»، «جانوران و دیوار»موفقیت‌های بین‌المللی چشمگیری به دست آورد؛ به‌طوری‌که تا سال ۲۰۱۳، این آلبوم‌ها بیش از ۲۵۰ میلیون نسخه در سرتاسر جهان فروخته‌اند که از این تعداد تنها ۷۴٫۵ میلیون نسخه مختص ایالات متحده بوده‌است.