چند می‌گیری توئیت کنی؟

توئیتی که کنسرت محمدرضا گلزار را پر کرد؛

موسیقی کوک| هرکس این خبر را بخواند که «کنسرت محمدرضا گلزار هفته آینده در مهم‌ترین سالن کنسرت دنیا یعنی دالبی تئیتر لس آنجلس (سالن برگزاری مراسم اسکار) در حالی برگزار خواهد شد که تا این لحظه تنها ۱۱۷ بلیت برای این کنسرت به فروش رفته است!» به‌احتمال جا می‌خورد.

بعضی از اهالی هنر موسیقی هم که امکان برگزاری کنسرت در چنین سالنی را حتی به خواب هم نمی‌بینند، حتماً کلی دلشان غنج می‌رود و کیفور می‌شوند اما این خبرِ از پایه دروغ با هدفی غیر از ریشخند کردنِ گلزار، نوشته شده است. امروز و در فاصله دو هفته‌ای تا کنسرت آقای سلبریتی ۶۰ درصد از ظرفیت سالن پر شده است.

آن روز که آن توئیت منتشر شد، سه هفته تا کنسرت گلزار باقی مانده بود نه یک هفته. آقای خبرنگار البته دیگر توئیتی منتشر نکرد چون مأموریت خودش را انجام داده بود. از این جا به بعد هموطنان هنردوست ساکن خارج از ایران به شوق دیدار با سوپراستار چشم رنگی کار را تمام می‌کنند.

چطور آن آقا که به عنوان خبرنگار خودش را معرفی می‌کند، از برگزاری کنسرت گلزار در سالن دالبی تئیتر لس‌آنجلس با خبر بود اما در توئیتش تاریخ برگزاری کنسرت را اشتباه نوشت؟ به نظرتان این اشتباه، تصادفی اتفاق افتاد؟

امروز که به شرایط نگاه می‌کنیم، او با این دروغ و البته با واکنش عجولانه رسانه‌های داخلی، توانست همه ایرانیان ساکن خارج از کشور را با خبر کند که گلزار قرار است در امریکا روی صحنه برود. چه تبلیغی بهتر و البته کم‌هزینه‌تر از این؟

ماجرا از اینجا به بعد حل شده است. همه خبردار شده‌اند و بلیت‌ها را یکی‌یکی رزرو کرده‌اند. دست‌مریزاد به این رسالت خبرنگاری و این طور نان خوردن. راستی دم رسانه ملی هم گرم که از توئیت چنین خبرنگاری رکب خورد و چند دقیقه از آنتنش را به ماجرای ۱۱۷ بلیت کذایی اختصاص داد.

کاش لااقل جیره و مواجب این نوع تبلیغات هم از آقای گلزار به دوست خبرنگارمان برسد که لااقل این‌طور دروغ گفتن را راحت‌تر برای خودش بتواند توجیه کند.

koocmusic_com@