کاش بهروز وثوقی به ایران بازگردد

موسیقی کوک| حامد همایون که چندی پیش ابتلایش به کرونا خبری شده بود،  درباره محل ابتلایش به این ویروس گفت: در هواپیما پروتکل های بهداشتی رعایت نشد و در آنجا به کرونا مبتلا شدم.

همایون با اشاره به اینکه با نوع شدید ویروس کرونا درگیر بوده، بیان کرد: در صورت سرایت بیماری به پدر و مادرم هرگز خود را نمی‌بخشیدم.

پرسپولیسی هستم

حامد همایون به فوتبال علاقه زیادی دارد و می گوید: فوتبالی هستم، قبلا فوتبالیست حرفه ای بودم اما الان انگیزه ای برای دنبال کردن فوتبال ندارم.
او تاکید می کند که تیم محبوبش در ایران، پرسپولیس است.

بهروز وثوقی دلتنگ ایران بود 

این خواننده در تور کنسرتی که در امریکا برگزار کرد، میزبان بهروز وثوقی شد و همچنین بر سر مزار هایده رفت. این اتفاقات به ممنوع التصویری اش انجامید. اما همایون همچنان دل نگران بهروز وثوقی است و می گوید: بهروز وثوقی دلتنگ ایران بود.  آرزو دارم ایشان را در ایران ببینم.
او البته تاکید دارد: همسر بهروز وثوقی تمام موزیک های من را حفظ بود.

در انتخابات ۸۸ رای ندادم

بخشی از این گفت و گو کمی سیاسی شد. حامد همایون هم سابقه رای دادن به احمدی نژاد را دارد و هم حسن روحانی اما می گوید که در انتخابات جنجالی ۸۸ رای نداده است.

نخستین حضور همایون در تلویزیون در ویژه برنامهٔ شب یلدای سال ۱۳۹۵ بود که او به‌طور زنده از برج میلاد برای ویژه برنامهٔ شبکه پنج برنامه اجرا کرد. او هم چنین اولین آلبوم رسمی او به اسم دوباره عشق ۲۳ دی ۱۳۹۵ منتشر شد که پرفروش‌ترین آلبوم سال ۱۳۹۵ بوده‌است. حامد همایون در تور کنسرت آمریکا خود با فروش ۱۴۰۰۰ بلیط در سالن فوروم لس آنجلس رکورد پرفروش‌ترین بلیط کنسرت خوانندهٔ ایرانی در کشور ایالات متحده آمریکا را از آن خود کرد. رکوردی که پیشتر دست محسن یگانه بود.

از نکات جالب توجه در ارتباط با این خواننده جوان می‌توان به برگزاری بیش از ۲۰۰ کنسرت تنها در ۶ ماه اشاره کرد و پس از این اتفاق محسن رجب پور مدیر مؤسسه ترانه شرقی برای ثبت این رکورد در گینس اقدام کرد.

حامد همایون در مصاحبه با روزنامه جام جم در دی ۹۵ گفته‌است «بیشتر ترانه‌ها در کشور ما حس غم را منتقل می‌کنند و از ناله و خیانت و سیاهی می‌گویند. ما تصمیم گرفتیم سردمدار ترانه‌های شاد و مثبت باشیم.». همچنین وی آهنگ برنامه صبحگاهی شبکه اول به نام فرمول ۱ (قطعه خدا همین حوالیه) را اجرا کرده‌است.

به گفتهٔ او در برنامه خندوانه، ۱۰ درصد از عواید کنسرت‌های او به کمک‌های خیریه اختصاص دارد. نخستین کنسرت او به نفع کودکان مبتلا به سرطان اجرا شد.