کالیوه نماینده ایران در هندوستان

به گزارش موسیقی کوک، فستیوال بین‌المللی موسیقی محلی کشور هندوستان ۱۴ تا ۲۱ آذر ماه جاری برگزار خواهد شد و گروه موسیقی کالیوه به نمایندگی از کشورمان در این رویداد حضور خواهد داشت.

سارا احمدی سرپرست گروه کالیوه و نوازنده دف با اعلام این خبر، گفت: گروه کالیوه  قصد دارد در بخش محلی این فستیوال قطعات کردی را به همراه یک قطعه شناخته شده هندی نام آشنا « خواجا مری خواجا» روی صحنه ببرد. 

سرپرست گروه کالیوه درباره کسانی که گروه را در این رویداد فرهنگی هنری، همراهی خواهند کرد، گفت: در این فستیوال  فواد پیشوا به عنوان خواننده حضور دارد، حبیب احمدی فر نوازنده سنتور گروه است،  اشکان مرادی، کمانچه می‌نوازد، مریم احمدی نوازندگی ساز تمبک را برعهده دارد ، هومن شیرعلی نوازنده عود است و سارا احمدی دف، دهل و دایره را خواهد نواخت.

او در گفت و گویی با خبرگزاری هنرآنلاین درباره ورودش به موسیقی و اهداف امروزش گفته بود: در خانواده ما کسی به سمت موسیقی نرفته بود و من این کار را بدون داشتن هیچ پیش‌زمینه‌ای انجام دادم. من به کلاش نقاشی آقای فرشید غریب‌نژاد می‌رفتم که ایشان در آنجا دف هم می‌نواخت و من به همین واسطه شیفته ساز دف شدم. از همان موقع شروع به یادگیری ساز دف کردم و دو سال بعد از من، خواهرانم به سراغ ساز دف و دیگر سازهای موسیقی ایرانی آمدند. ۶ خواهر دارم که الآن هرکدام سازهای مختلفی می‌نوازند. سازهای تنبور، دف، تار، کمانچه و تنبک در خانه ما نوازنده دارد و من به همراه خواهرانم و همین‌طور برادرم که ساز قانون می‌نوازند، قصد داریم یک گروه خانوادگی در کنار گروه “کالیوه” داشته باشیم و فعالیت کنیم.

بر اساس این گزارش گروه کالیوه در این فستیوال حضوری ۴۵ دقیقه ای بر روی صحنه خواهد داشت.

سارا احمدی درباره برنامه های گروه  در سفر به هندوستان گفت: حضور گروه کالیوه در کشور هندوستان صرفا به شرکت در این فستیوال محدود نخواهد شد و این گروه قصد دارد با خوانندگان و نوازندگان مطرح هند همکاری‌های مشترکی داشته باشد.