«کامکارها» در سلیمانیه کنسرت می‌دهند

در ستایش «صلح»؛

موسیقی کوک| تعدادی از اعضای گروه موسیقی «کامکارها» در فستیوال موسیقی «مسپو» در کردستان عراق به اجرای برنامه‌ای در ستایشِ صلح خواهند پرداخت.

این برنامه ارسلان کامکار، ارژنگ کامکار، اردشیر کامکار و اردوان کامکار به همراه زکریا یوسفی به عنوان نوازنده حضور دارند و «شاهرخ هدایتی» هم به عنوان آوازخوان در این برنامه حضور دارد.

فستیوال «مسپو» به میزبانی کردستان عراق برگزار خواهد شد و موزیسین‌های کرد ساکن چند کشور اروپایی به این فستیوال دعوت شده‌اند. از میان کردهای ساکن ایران هم تعدادی از اعضای گروه کامکار به همراه زکریا یوسفی و شاهرخ هدایتی این فستیوال دعوت شده‌اند که در این فستیوال، در کنار چند نوازنده خارجی اجرا خواهند کرد.

اولین اجرای این گروه ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) در سلیمانیه و دومین اجرایشان دوم مهرماه در اربیل برگزار خواهد شد. «مسپو» میزبان موزیسین‌های کرد ساکن چند کشور مختلف است.

به گزارش موسیقی کوک، شاهرخ هدایتی از خوانندگان جوان موسیقی مقامی روز پنجشنبه ۳۱ مرداد کنسرتی را به نفع بیماران « p.u.k » با همراهی تعدادی از اعضای گروه «کامکارها» در سالن هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار کرد.

در این کنسرت خیریه قطعه های از آلبوم های «ئاگری زیندو»، «کانی سپی»، «پرشنگ» و چند قطعه جدید پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

ارسلان کامکار در ابتدای این کنسرت به نمایندگی از اردوان، اردشیر و ارژنگ کامکار گفته بود: این شائبه ایجاد نشود که ما از کامکارها جدا شده‌ایم، ما تنها با شاهرخ هدایتی که خواننده خوبی هم هست به اجرا می پردازیم. به زودی هم در قالب همان گروه «کامکارها» با همه اعضای گروه کامکار به روی صحنه خواهیم رفت.

کامکارها در کنسرت «چیروک» رپرتواری از آلبوم های «ئاگری زیندو»، «کانی سپی» و «پرشنگ» را به همراه تعدادی قطعه جدید اجرا کرده بودند.

همکاری شاهرخ هدایتی با کامکارها با شکل گیری ارکستر «مانجین» به رهبری ارسلان کامکار از سال ۱۳۹۶ شکل گرفت. شاهرخ هدایتی از ۱۶ سالگی با یادگیری آواز ایرانی فعالیتش را در عرصه موسیقی آغاز کرده و از ۲۰ سالگی هم به فراگیری مقام های کردی پرداخته است. در سال های فعالیتش با گروه های بسیاری همکاری کرده و اجراهای بسیاری را به صحنه برده است.