کامکار با ارکستر فرهنگ و هنر می‌نوازد

در تالار وحدت؛

موسیقی کوک| برنامه جدیدترین اجرای ارکستر فرهنگ و هنر اعلام شد.

بر این اساس، تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک «فرهنگ و هنر» از مجموعه‌های وابسته به مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۶ با مشارکت بنیاد رودکی روز چهارشنبه یازدهم دی ماه به رهبری علی اکبرقربانی و شهرام توکلی در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این اجرا که با تک نوازی کمانچه اردشیر کامکار و نیما زاهدی به‌عنوان کنسرت مایستر برگزار می‌شود، قطعات گوناگون با تنوعی زیاد پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

اردشیر کامکار نوازنده کمانچه نام‌آشنای کشورمان است. او سال ۱۳۴۱ در سنندج زاده شد. از شاخصه‌های او در نوازندگی کمانچه، می‌شود به پوزیسیون‌های ۷ به بالا و اجرای صداهای هارمونیک که مختص نوازندگی ساز ویولن است و تقریباً برای ساز کمانچه به‌سختی قابل اجرا است، اشاره کرد.

از آلبوم‌های مستقل او می شود ناشکیبا با خوانندگی همایون شجریان، راز نگاه و آلبوم بی‌غبار عادت را که با همنوازی شاگردش، شروین مهاجر عرضه شده نام برد.

«فانتزی شرقی و ملودی های کردی» به آهنگسازی علی اکبر قربانی، «ساری گلین» با تنظیم علی اکبر قربانی، «کجاوه و کوچ» به آهنگسازی شهرام توکلی، «کنسترتینو کمانچه در سه موومان» به آهنگسازی ارسلان کامکار، «راپسودی ایرانی» به آهنگسازی خیام میرزا زاده و «اسمر» به آهنگسازی کاظم داودیان قطعاتی است که در این کنسرت از سوی ارکستر فرهنگ و هنر روی صحنه اجرا خواهد شد.

تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک «فرهنگ و هنر» ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارشنبه یازدهم دی‌ماه به رهبری علی اکبرقربانی و شهرام توکلی با همراهی اردشیر کامکار در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.